Home Audio/video VIDEO Životný triumf 81. hráča sveta: Juhoafričan vyradil v Dubaji po výbornom výkone Thiema

Dominic Thiem

DUBAJ – Rakúsky tenista Dominic Thiem prekvapivo končí na turnaji v Dubaji už v úvodnom zápase. Nad jeho sily bol Juhoafričan Lloyd Harris, ktorému podľahol 0:2 po setoch 3:6, 4:6.

Harris od úvodu zápasu výborne servoval a Thiem nedokázal nájsť recept na jeho výborné podanie. V štvrtom geme navyše Rakúšan prišiel prvýkrát v zápase o servis a náskok jedného brejku si 81. hráč sveta bez väčších problémov strážil až do konca setu. Po 32 minútach viedol prekvapivo Harris 1:0.

V druhom sete sa obraz hry nezmenil, štvrtý hráč sveta mal naďalej obrovské problémy s riternom a nedokázal sa dostať k brejkbalovým príležitostiam. Kľúčový gem zápasu sa odohral v siedmej hre, keď Thiem dvomi dvojchybami posadil svojho súpera na koňa a Harris po využití druhé brejkbalu si už víťazstvo zobrať nenechal.

Pre Thiema ide už o druhú prehru po Australian Open, keď minulý týždeň prekvapivo podľahol v katarskej Dauhe Bautistovi Agutovi. Juhoafrický tenista naopak potvrdzuje stúpajúcu formu a v osemfinále vyzve Srba Krajinoviča.