Home Najdôležitejšie Famózna Kužmová po boku Schmiedlovej úspešne aj v debli: V boji o štvrťfinále zdolali favorizované súperky

Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová, Štvorhra, Monterrey

MONTERREY – Po výhrach v dvojhre, prišiel úspech aj v debli. Viktória Kužmová po boku Anny Karolíny Schmiedlovej zvládli osemfinálový zápas štvorhry v mexickom Monterrey. Rumunsko- nemecký pár Buzarnescuová/Friedsamová zdolali po setoch 6:4, 5:7, 10:7.

Slovenský pár bol v úvodnom sete na servise neomylný. Už v prvom geme sa podarilo Kužmovej so Schmiedlovou prelomiť podanie svojich súperiek a náskok jedného brejku im pohodovo stačil na výhru v prvom sete. Po 35 minútach viedli 1:0.

Aj druhý set začali lepšie slovenské reprezentantky, rýchlo viedli 2:1 s brejkom, ale súperky dokázali kontrovať prelomeným podaním a vyrovnali na 2:2. Až do stavu 5:5 sa nič zaujímavé neudialo, obe páry si dominantne držali svoje servisy. V dvanástom geme Friedsamová s Buzarnescuovou brejkli naše hráčky a vyrovnali na 1:1.

V rozhodujúcom tajbrejku mali Slovenky raketový nástup a rýchlo viedli 5:1. Nasledoval úsek, kde mali momentum ich protivníčky, ktoré znížili na 6:7. Záver zápasu však patril Kužmovej so Schmiedlovou, ktoré si postrážili postup do štvrťfinále.

Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová (Foto: Instagram – Abierto GNP Seguros)

Vo štvrťfinále sa stretnú s víťazkami zápasu medzi domácim párom Gomezová/Zacariasová vs Dolehideová/Muhammadová.