Stan Wawrinka
Stan Wawrinka (Foto: TASR/AP)

VIDEO Wawrinka v Prahe opäť nečakane stratil prvý set, potom prišiel totálny uragán

PRAHA – Hviezdny švajčiarsky tenista a turnajová jednotka Stan Wawrinka sa stal posledným semifinalistom challengerového podujatia v Prahe.


Prvý set opäť prehral

Wawrinka v štvrťfinálovom súboji s indickým súperom Sumitom Nagalom opäť stratil prvý set, ale potom ho už absolútne k ničomu nepustil. V prvom sete Švajčiar stratil hneď svoje úvodné podanie a celé úvodné dejstvo márne hľadal účinný recept na servis súpera, ktorý švajčiarsku hviezdu na returne k ničomu nepustil. Po ďalšej strate servisu sa tak prvý set nečakane hladko stal korisťou 127. hráča rebríčka ATP, ktorý ho vyhral 6:2.

Potom súpera prevalcoval

Do druhého dejstva ale hviezdny Švajčiar a najväčší favorit pražského turnaja nastúpil ako vymenený. Wawrinka dotiahol všetko na čo siahol a výsledkom bol kanárik na konte indického súpera, ktorý v druhom sete dohromady uhral len šesť fiftínov!Video: Youtube

Tretí set začal úplne identicky ako ten druhý, Wawrinka pokračoval v suverénnom výkone a po dvoch brejkoch a troch udržaných podaniach viedol už 5:0. Pražské publikum ale silným potleskom vyhecovalo Nagala k odvráteniu ďalšieho potupného kanára a Wawrinka sa tak radoval po triumfe 6:1 z postupu do semifinále. V tom si o finále zahrá s domácim prekvapením turnaja Michaelom Vrbenský, ktorý vyradil aj Kližanovho premožiteľa Eliasa Ymera.

Video: Youtube

Francúzsko-ruský súboj o finále

V druhom semifinále si francúzska turnajová trojka Herbert zmeria sily s ďalším prekvapením turnaja Rusom Karatsevom. Kým Francúz vyradil premožiteľa nášho Kovalíka Griekspoora, Rus si v štvrťfinále poradil s turnajovou sedmičkou Laaksonenom.

Video: Youtube

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

VIDEO Hrunčáková opäť bojovala, ale nestačilo to: Naša lucky loserka si v Číne o finále nezahrá

KANTON – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Kantone. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − 7 =