Home Najdôležitejšie VIDEO Kovalík v Prahe nenaplnil rolu favorita, Wawrinka ušiel hrobárovi z lopaty

Jozef Kovalík

PRAHA – Favorizovaný slovenský tenista Jozef Kovalík ako nasadená turnajová päťka neuspel v Prahe v osemfinálovom súboji. Holandskému súperovi Tallonovi Griekspoorovi podľahol za 90 minút po setoch 1:6, 6:1, 1:6.

Kovalík to ako favorit nezvládol

Kovalíkovi podobne ako v prvom pražskom vystúpení nevyšiel vstup do stretnutia, keď s Holanďanom v prvom sete dvakrát prišiel o vlastný servis a sám ho nedokázal zlomiť ani jediný raz. V druhom dejstve sa ale karta absolútne otočila, keď favorizovaný Slovák dokázal spraviť až tri brejky a sám si o servis prišiel len jediný raz. Bohužiaľ tretie dejstvo bolo tak ako prvé v réžii holandského outsidera, ktorý po triumfe 6:1 zabojuje v Prahe o semifinále s turnajovou trojkou Francúzom Herbertom, ktorý vyradil domáceho Kolářa.

Wawrinka musel opäť otáčať

Najsledovanejším súbojom dneška bolo vystúpenie turnajovej jednotky a najväčšej hviezdy podujatia – Švajčiara Stana Wawrinku. Ten po trojsetovom postupe cez Rusa Safjullina narazil na výborne podávajúceho Otteho, ktorý v dvoch zápasoch nestratil ani set a dlho sa držal v hre aj so švajčiarskou hviezdou svetového kalibru.

Otte v prvom dejstve potvrdil, že na podaní to vie a po nečakanom brejku v štvrtej hre dopodával prvý set do víťazného konca (6:3). Nemec sa držal v hre o senzačný postup cez elitného súpera aj v druhom dejstve. Blížiaci sa tajbrejk ale odvrátil Wawrinka prvým úspešným brejkom, ktorý dosiahol až v 21. hre zápasu! Otte už na brejk nemohol odpovedať a druhý set, ktorý skončil víťazstvom favorita (7:5) sa ukázal ako rozhodujúci. V tom treťom sa totiž už Nemec nedokázal vrátiť k svojej predošlej hre a pohode a od potupného kanára Otteho zachránil jediný získaný gem na vlastnom podaní, pri ktorom ale musel odvrátiť až tri brejkbaly rozbehnutého súpera. Wawrinka sa tak napokon suverénne radoval z postupu do štvrťfinále, kde ho čaká turnajová šestka – Ind Sumit Nagal.