Home Audio/video VIDEO Vrelé privítanie šampióna Djokoviča v Adelaide: Zaplnené hľadisko, autogramiáda a spoločné fotografie

VIDEO Vrelé privítanie šampióna Djokoviča v Adelaide: Zaplnené hľadisko, autogramiáda a spoločné fotografie

by Roderik Pastier
Novak Djokovič

ADELAIDE – Srbský tenista Novak Djokovič sa pri svojom prvom vystúpení po návrate do Austrálie, z ktorej ho pred rokom deportovali, dočkal zo strany divákov búrlivého privítania.


Víťaz 21 grandslamových titulov nastúpil v Adelaide vo štvorhre po boku Kanaďana Vaseka Pospisila a spoločne nestačili v 1. kole na špecialistov Tomislava Brkiča z Bosny a Hercegoviny a Gonzala Escobara z Ekvádoru 6:4, 3:6, 5:10.

Hľadisko bolo na zápas podobného významu nadštandardne zaplnené. Vidieť bolo viacero srbských vlajok. Djokovič po zápase zostal na kurte dlhšie, rozdával autogramy a nechával sa s fanúšikmi fotografovať.

Tridsaťpäťročného Srba pred rokom z Austrálie deportovali, pretože sa nenechal očkovať proti koronavírusu. Následne mu tamojšia vláda udelila trojročný zákaz vstupu. V novembri ho však zrušila. Djokovič sa v Austrálii pokúsi o zisk 10. titulu na Australian Open. Vo dvojhre bude v Adelaide jeho prvým súperom Francúz Constant Lestienne.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 11 =