Home Najdôležitejšie Po Kovalíkovi uspel v Canberre aj Gombos: V boji o štvrťfinále slovenské derby!

Po Kovalíkovi uspel v Canberre aj Gombos: V boji o štvrťfinále slovenské derby!

Norbert Gombos

CANBERRA – Slovenský tenista Norbert Gombos rovnako ako Jozef Kovalík postúpil do osemfinále turnaja v austrálskej Canberre. V prvom kole zdolal Rakúšana Filipa Misolica po setoch 7:6(6) a 6:4.

Aj v Gombosovom zápase, podobne ako to bolo v dueli Kovalíka prevládal na oboch stranách kurtu dominantný servis. Jediné brejkbaly prvého setu mal k dispozícii slovenský tenista, ktorý ale dve príležitosti nevyužil a tak úvodné dejstvo dospelo až do tajbrejku. V ňom Gombos prehrával už 3-5, ale famóznym obratom získal set vo svoj prospech.

V druhej sade si favorit stretnutia vybudoval pohodlný náskok 4:1, ale Misolic sa nevzdal, vyrovnal na 4:4, ale koncovka opäť patrila Gombosovi, ktorý dvomi hrami v rade strhol víťazstvo na svoju stranu.

V súboji o štvrťfinále slovenské derby

V boji o štvrťfinále narazí Gombos práve na kraja Jozefa Kovalíka, pôjde už o ich siedmy súboj, v predošlých dueloch sa päťkrát z víťazstva radoval rodák z Galanty.