Home Najdôležitejšie Koniec viac ako 15-ročnej historickej série: Aj Novak Djokovič sklamal organizátorov a fanúšikov

Koniec viac ako 15-ročnej historickej série: Aj Novak Djokovič sklamal organizátorov a fanúšikov

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

MIAMI – Ani srbský tenista Novak Djokovič nebude hrať na turnaji ATP Masters 1000 v Miami, ktorý sa začne na budúci týždeň.


Líder mužského svetového rebríčka sa tak pripojil k ďalším dvom členom legendárnej Big 3 Španielovi Rafaelovi Nadalovi a Švajčiarovi Rogerovi Federerovi. Informovala o tom agentúra AP.

Tridsaťtriročný Djokovič zdôvodnil neúčasť problémami pri cestovaní počas pandémie koronavírusu. “Rozhodol som sa, že tento vzácny čas využijem na pobyt s rodinou. Pri všetkých tých obmedzeniach musím nájsť rovnováhu medzi časom stráveným na turnajoch a doma,” prezradil 18-násobný grandslamový šampión a šesťnásobný víťaz podujatia.Koniec veľkej historickej série

To zároveň znamená veľké prepísanie histórie, keďže turnaj zo série Masters bude prvýkrát od parížskeho podujatia v roku 2004 bez jediného tenistu z legendárneho tria Novak Djokovič, Roger Federer a Rafael Nadal. Celková séria 138 turnajov zo série Masters, na ktorých od Indian Wells 2005 až po parížsky Masters 2020 vždy štartoval minimálne jeden člen veľkej trojky, sa tak už nepredĺži.An incredible run comes to an end in Miami next week 😮

Uverejnil používateľ Tennis TV Piatok 19. marca 2021

Pred Nolem už 23 ospravedlneniek hráčov z TOP 100

Prestížne podujatie v Miami pritom dostalo už množstvo ospravedlneniek. “Práve teraz nie som v najlepšej forme. Potrebujem sa trochu zresetováť, aby som bol čerstvý na antuku. Nachádzam sa teraz v ťažkom období a letieť do Miami by nebolo správne rozhodnutie,” oznámil pred pár dňami štvrtý hráč sveta Dominic Thiem. Následne svoju neúčasť oznámilo aj francúzske trio Gael Monfils, Jo-Wilfried Tsonga a Corentin Moutet a po ďalšej pätici odhlásených (Pablo Carreno-Busta, Kyle Edmund, Marco Cecchinato, Attila Balász a Gianluca Mager) vystúpal počet ospravedlneniek hráčov z elitnej stovky už na 23.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one + 13 =