Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas (Foto: TASR/AP - Hamish Blair)

VIDEO Tsitsipas to hodiny riešil s otcom: Aj preto som minulý rok vyhlásil, že toto pravidlo by sa malo zrušiť

MELBOURNE – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas nedokáže presvedčiť svojho otca, aby opätovne neporušoval pravidlá o zákaze komunikácie trénera so zverencom počas zápasu. Podľa vlastných slov sa o to pokúšal nespočetné hodiny.


Medvedev zúril

Apostolos Tsitsipas dostal v priebehu prvého grandslamového turnaja sezóny Australian Open už dve varovania za porušenie pravidiel ATP. V druhom sete druhého semifinálového duelu dvojhry mužov medzi jeho synom Stefanosom a Daniilom Medvedevom svoj prehrešok zopakoval, čo mimoriadne rozzúrilo ruského tenistu. Ten začal nadávať hlavnému rozhodcovi, že situáciu nerieši.

Daniil Medvedev
Rozzúrený Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)Je to skrátka v ňom

Za neslušné správanie dostal sám varovanie, hoci tréner Tsitsipas dostal upozornenie taktiež. „Hovoril som s ním o tom. Hodiny sme sa snažili prísť spoločne na to, ako sa správať v takej situácii. Je to skrátka v ňom. Aj preto som minulý rok vyhlásil, že toto pravidlo by sa malo zrušiť. Tréneri budú skrátka koučovať vždy, keď sa im zachce,“ povedal podľa AFP Stefanos Tsitsipas.

Medvedev uspel so sťažnosťami proti nepovolenému koučovaniu súpera a rozhodca vo štvrtom sete udelil Tsitsipasovmu otcovi varovanie. Grék vzápätí prehral päť hier v sérii a už nestačil vzdorovať Medvedevovi, ktorý si zaistil postup do finále po víťazstve 7:6 (5), 4:6, 6:4, 6:1. V súboji o titul ho čaká Rafael Nadal.

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

Kužmová v exotickom Monastire cez domácu tenistku bez rebríčka do finále kvalifikácie: Čaká ju Chorvátka Konjuhová

MONASTIR – Slovenská tenistka Viktória Kužmová zabojuje o hlavnú súťaž dvojhry na turnaji WTA 250 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine + 2 =