Home Audio/video VIDEO Si hlúpy? Pozri sa na mňa, hovorím s tebou! Medvedev opäť zúril ako zmyslov zbavený

Daniil Medvedev

MELBOURNE – Vypätý semifinálový súboj na Australian Open medzi ruským tenistom Daniilom Medvedevom a gréckym súperom Stefanosom Tsitsipasom priniesol poriadne emócie.

Favorizovaný Medvedev síce získal prvý set v dramatickom tajbrejku po obrate z 1:4 na 7:5, ale v druhom sa nechal rozhodiť a dovolil súperovi vyrovnať. Dvadsaťpäťročný Rus sa v prestávke po prehratom sete (4:6) búrlivo sťažoval rozhodcovi, že Tsitsipasovi z tribúny radí otec, čo pravidlá nedovoľujú.

Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas (Foto: TASR/AP – Hamish Blair)

VIDEO Zlomový bol úvod tretieho setu: Medvedev vo finále o zhatenie grandslamového rekordu Nadala

Jeho otec komentuje každý bod

“Jeho otec komentuje každý bod!” jačal na rozhodcu ako zmyslov zbavený Medvedev a viackrát svoju hlášku s dôrazom na intenzitu zopakoval. “Si hlúpy? Pozri sa na mňa, hovorím s tebou!” zúril ďalej Medvedev aby si vynútil pozornosť rozhodcu a neustále sa dožadoval odpovede na otázku, či komentáre otca jeho súpera sú alebo nie sú proti pravidlám.

Upokojil sa a už to šlo

V treťom sete sa už ale Medvedev upokojil a opäť začal sústrediť na hru a rozhodol ho brejkom za stavu 5:4. V ďalšej sade už nedal Tsitsipasovi šancu a postúpil do štvrtého grandslamového finále v kariére, čím vyrovnal ruský rekord Marata Safina.

Medvedev sa s Nadalom naposledy stretol predvlani na Turnaji majstrov, kde po obrate vyhral v troch setoch. Predchádzajúce tri vzájomné zápasy v roku 2019 však vyhral španielsky veterán, ktorý môže v Melbourne dosiahnuť na rekordnú 21. grandslamovú trofej, Medvedev zas premiérovo môže zasadnúť na trón rebríčka ATP.

Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP – Hamish Blair)