Nick Kyrgios
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Andy Wong)

FOTO Djokoviča si už nezastal ani Becker, Kyrgios má ďalší dôvod na provokáciu: Reakcie na tenisový šok

BRATISLAVA – Prinášame vám reakcie aktuálnych či bývalých tenistov na incident, ktorý sa odohral vo včerajšom zápase medzi svetovou jednotkou Novakom Djokovičom a Španielom Bustom.


Mats Wilander (bývalá svetová jednotka)

„Toto v žiadnom prípade nikdy nemôžete urobiť. Neposlal loptičku podávačovi, ako je to v tenise zvykom a navyše ju napálil neprimeranou silou do čiarovej rozhodkyne, aj keď neúmyselne. Bol frustrovaný, ale hráč takého kalibru si to nemôže jednoducho dovoliť,” priznal expert Eurosportu.

„Pozrel som si opakovaný záber a v tomto prípade nebolo čo riešiť. Je pre mňa však zaujímavé, že rozhodca sa nepozrel na záznam a rozhodol o diskvalifikácii,” uzavrel.

Alex Corretja (bývalá svetová dvojka)

„Absolútny šok. Novak stratil koncentráciu. Už chvíľu predtým napálil loptičku do postrannej bariéry, ak by tam boli diváci, bolo by to nebezpečné. Je neskutočné, ako môže pár centimetrov ovplyvniť šport a kariéru hráča. Je to škoda, ale pravidlá sú pravidlá,” povedal Španiel.

„Je nutné, aby aj deti videli, že je potrebné sa na kurte správať tak, aby ste nikomu neublížili. Tu nie je iná možnosť ako trest, ktorý dostal.”

Nick Kyrgios provokuje

Kyrgios bezprostredne po incidente uverejnil na Twitteri anketu o tom, koľkoročný trest by dostal on, ak by sa ocitol v koži Djokoviča.Justine Heninová (sedemnásobná grandslamová šampiónka)

„Ja som ten zápas komentovala, bolo to niečo šialené, vidieť niečo také naživo. Nedokážem si predstaviť, ako sa teraz musí Novak cítiť, musí mať výčitky svedomia,” zamyslene povedala.

Boris Becker (šesťnásobný víťaz grandslamu)

„Som v šoku, asi ako všetci. S Novakom si rozumiem, berieme sa navzájom ako rodinu. Toto je možno najťažšia chvíľa jeho kariéry. Ale porušil pravidlá, organizátori sa rozhodli správne,” priznal bývalý tréner svetovej jednotky.

„Novak mal možnosť ukončiť prvý set, ale Španiel vždy dokázal držať krok, preto bol frustrovaný. On moc dobre vie, že urobil chybu. Je to pre neho čierny moment v živote, ale je to športovec, spamätá sa z toho,” dodal.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Petra Kvitová

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four + 2 =