Home Audio/video VIDEO Smutný koniec Španielky v Tokiu: Kurt opustila na vozíčku a so slzami v očiach!

VIDEO Smutný koniec Španielky v Tokiu: Kurt opustila na vozíčku a so slzami v očiach!

by Roderik Pastier
Paula Badosová

TOKIO – České tenistky môžu na olympijských hrách v Tokiu získať dva cenné kovy. Do semifinále dnes najskôr prešla Markéta Vondroušová a potom uspeli aj deblistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou.


Vondroušová postúpila po tom, čo vo štvrťfinále vyhrala nad Paulou Badosovou prvý set 6:3, načo vyčerpaná Španielka zápas vzdala. Prvý nasadený pár Krejčíková, Siniaková otočil duel s Austrálčankou a svetovou jednotkou vo dvojhre Ashleigh Bartyovou so Storm Sandersovou a zvíťazil 3:6, 6:4 a 10-7 v super tajbrejku.

22-ročná Češka, ktorá sa v osemfinále blysla výhrou nad svetovou dvojkou Osakovou, sa v semifinále stretne s Ukrajinkou Svitolinovou, najnovšie Monfilsovou. Krejčíkovú so Siniakovou čaká ruská dvojica Jelena Vesninová, Veronika Kudermetovová, s ktorými prehrali zo štyroch nevyužitých mečbalov tento rok vo štvrťfinále Wimbledonu.

Štvrťfinálový program sa hral v Tokiu po predošlom oblačnom dni s dopoludňajším dažďom znovu v horúčave. “V tej horúčave je fakt ťažké čokoľvek vymyslieť. Už len behať je strašné, nieto vymýšľať niečo v hre,” priznala Vondroušová.

Badosová opúšťala kurt v slzách a na vozíčku

V súboji s Badosovou ako prvá po dvojchybe prišla o servis a prehrávala 1:3, ale potom získala osem výmen za sebou a vyrovnala. “Od stavu 1:3 som hrala, čo som potrebovala. Vedela som, že keď ju budem naháňať, ona nebude môcť. Potom som si všimla, že ju bolia nohy. Ukazovala to aj trénerovi. A tak som si hovorila, že musím hrať každú loptu,” uviedla ľavoruká tenistka.Sebavedome pokračovala aj v ďalšom priebehu, Vondroušová predvádzala skvelú obranu a pridala aj agresívnu hru. Za stavu 4:3 odvrátila dva brejkbaly a v ďalšom geme set uzavrela prehodením na sieti. Badosová si zavolala ošetrenie, nechala si zmerať tlak a so slzami v očiach odstúpila.

“Pripravovala som sa na servis a videla som, že sedí v predklone medzi doktormi a je úplne červená. Asi sa fakt cítila mizerne. Povedala som jej, že to chápem, ja som bola tiež hotová. Len to nedávam toľko poznať,” povedala Vondroušová a dodala: “Je mi samozrejme ľúto, že to skrečovala, takto nechce nikto vyhrať. na druhú stranu je to pre mňa dobré, že si oddýchnem.”

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − eleven =