Home Najdôležitejšie FOTO Bartyová vypadla aj vo štvorhre: Vyradili ju nahnevané Češky, ktoré sa sťažovali na organizátorov

FOTO Bartyová vypadla aj vo štvorhre: Vyradili ju nahnevané Češky, ktoré sa sťažovali na organizátorov

by Roderik Pastier

TOKIO – České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková potvrdili post nasadených jednotiek a postúpili do semifinále ženskej štvorhry na OH v Tokiu. Nezastavili ich ani Ashleigh Bartyová z Austrálie s krajankou Storm Sandersovou. Češky zvíťazili 3:6, 6:4 a 10-7.


Svetová jednotka vo dvojhre môže v Tokiu získať medailu už iba v miešanej štvorhre, v singli nestačila hneď v 1. kole na Sara Sorribesovú Tormovú zo Španielska 4:6, 3:6. Krejčíková si napravila chuť po prehre v 3. kole dvojhry s Belindou Benčičovou zo Švajčiarska, ktorú si pripísala menej ako 24 hodín pred úspešnou štvrťfinálovou štvorhrou.

Aj napriek obrovskej nespokojnosti postúpili do semifinále

Po včerajšej výhre nad Španielkami zostali české tenistky poriadne šokované. Organizátori im pridelili štvrťfinálový zápas proti austrálskemu páru hneď na úvod dnešného hracieho dňa, s čím rozhodne neboli nasadené jednotky spokojné.

„Robia si z nás srandu,“ čertila sa Krejčíková, keď sa dozvedela rozhodnutie od organizátorov turnaja.

„Sme najvyššie nasadený pár, ale nikde to nie je vidieť. Proti Španielkam nás dali hrať na zastrčený kurt, kde nebolo ani jastrabie oko. Ak by sme ho tam mali, nemuseli sme ísť do super tajbrejku,“ priznala Siniaková, ktorá reagoval na spornú loptičku z konca druhého setu, ktorá bola prisúdená ich súperkám.V semifinále čaká na dvojicu Krejčíková/Siniaková ruský pár Kudermetovová/Vesninová. Tenistky sa nedávno stretli vo Wimbledone, kde sa z prekvapivého postupu tešili Rusky po výsledku 7:6(6), 4:6, 7:9

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × five =