Home Audio/video VIDEO Vyčerpaný Medvedev zúril na rozhodcu: Ak zomriem, kto za to bude niesť zodpovednosť?

TOKIO – Extrémne teplo v Tokiu v stredu totálne vyčerpalo ruského tenistu Daniila Medvedeva. Druhý nasadený hráč olympijského turnaja v osemfinále vyradil Taliana Fabia Fogniniho v trojsetovom dueli 6:2, 3:6 a 6:2, no počas zápasu sa viditeľne fyzicky trápil.

Na dvorcoch v Toku namerali v stredu 31 stupňov Celzia, pocitová teplota pri vysokej vlhkosti vzduchu 72 percent však vystúpila ešte o šesť stupňov vyššie. Medvedev mal počas zápasu problémy medzi jednotlivými výmenami i pri zmene strán a vypýtal si dva lekárke timeouty. Arbiter Carlos Ramos sa ho preto spýtal, či bude schopný pokračovať, a Rus mu odpovedal: “Môžem zápas dokončiť, ale čo ak zomriem? Ak zomriem, budete za to niesť zodpovednosť?”

Medvedev: Mal som tmu pred očami

Medvedev napriek tomu dokráčal do štvrťfinále. “Už v prvom sete som mal problémy s dýchaním. Preto som si zavolal fyzioterapeuta. Akoby som mal zablokovanú bránicu, nevedel som poriadne dýchať. Myslím si, že to bol zatiaľ najvlhkejší deň, aký sme tu mali. V druhom sete som už mal tmu pred očami a nevedel som čom mám robiť, aby som sa cítil lepšie. Keď konečne prišla 10-minútová pauza, dal som si ľadovú sprchu. Našťastie som sa potom cítil lepšie. Zápasy by sa tu mali začínať neskôr. Povedal som to už po prvom kole a tvrdím to aj teraz. Všetci hráči, ktorých poznám, hovoria, že nie je normálne začínať o jedenástej ráno. Počul som, že už zajtra by to mohli zmeniť, tak uvidíme,” povedal Medvedev po zápase podľa agentúry DPA.

Ošetrovaný Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP – Patrick Semansky)

Na úmorné teplo doplatila aj Badosová

Pre totálne vyčerpanie musela v stredu svoj štvrťfinálový zápas s Češkou Markétou Vondroušovou skrečovať Španielka Paula Badosová po prehre v prvom sete 3:6. Z dvorca ju museli odviezť na vozíčku. Nenastúpila potom ani na stretnutie v miešanej štvorhre po boku krajana Pabla Carrena Bustu.

“Je škoda, že turnaj sa pre mňa skončil takýmto spôsobom, ale moje telo to nevydržalo,” vysvetlila Badosová, ktorá ani po dlhom lekárskom timeoute nedokázala pokračovať v zápase: “Podmienky v Tokiu boli mimoriadne náročné od prvého dňa. Dostala som úpal a ako ste všetci videli, necítila som sa fit, aby som mohla v zápase pokračovať.”