Home Audio/video VIDEO Smolne prehratý prvý set s americkým mladíkom rozhodol: Klein v Miami nenadviazal na úspešnú kvalifikáciu

Lukáš Klein, ATP Miami Open

MIAMI – Slovenský tenista Lukáš Klein ukončil svoje pôsobenie na turnaji ATP v Miami už v 1. kole dvojhry. Nad jeho sily bol domáci Američan Alex Michelsen, ktorý zvíťazil 7:6 (5), 6:2.

Klein do zápasu s iba 19-ročným americkým mladíkom nevstúpil ideálne, keď si hneď v prvej hre prehral vlastné podanie a prehrával 0:2. V štvrtej hre sa ale aj on dočkal brejku a vyrovnal na 2:2. V piatej hre ale opäť na servise neuspel, keď Američan tretí brejkbal premenil na brejk a opäť sa dostal do výhody.

Lukáš Klein (Foto: TASR/AP – Wilfredo Lee)

Smolne prehratý tajbrejk

Tú si Michelsen udržal až do desiatej hry, kedy podával na víťazstvo v úvodnom sete, ale Klein zabojoval a po odvrátenom setbale súpera premenil štvrtý brejkbal na brejk a prekazil domácemu tenistovi radosť zo zisku setu. O jeho osude tak napokon musel rozhodnúť tajbrejk, ktorý priniesol vyrovnanú drámu. Obidvaja tenisti si totiž nestratili podanie pri prvých jedenástich bodoch, ale za stavu 5:6 Klein na podaní ako prvý neuspel a prvý set za rovnú hodinu hry smolne prehral 5:7 v tajbrejku.

Alex Michelsen, ATP Miami Open
Alex Michelsen (Foto: TASR/AP – Wilfredo Lee)

Druhé dejstvo síce Klein odštartoval okamžitým brejkom, ale Michelsen vzápätí kontroval ribrejkom a nepustil Kleina do trháku. Slovenský kvalifikant ešte dokázal na podaní vyrovnať na 2:2, ale to už bolo z jeho strany v zápase všetko. Nasledujúce štyri hry patrili domácemu hráčovi, ktorý po hodine aj 33 minútach premenil hneď svoj prvý mečbal v zápase a radoval sa z postupu do druhého kola. V tom na amerického mladíčka čaká turnajová 25. Holanďan Tallon Griekspoor.

dvojhra – 1. kolo: Alex Michelsen (USA) – Lukáš KLEIN (SR) 7:6 (5), 6:2, Thiago Seyboth Wild (Braz.) – Nuno Borges (Port.) 6:4, 7:5, Andy Murray (V. Brit.) – Matteo Berrettini (Tal.) 4:6, 6:3, 6:4, Šang Ťün-čcheng (Čína) – Miomir Kecmanovič (Srb.) 7:6 (5), 4:6, 7:6 (5), Martin Damm (USA) – Čang Č’-čen (Čína) 7:6 (2), 7:6 (3), Matteo Arnaldi (Tal) – Arthur Fils (Fr.) 6:3, 6:4, Dominik Köpfer (Nem.) – Marcos Giron (USA) 4:6, 6:1, 6:4, Luca van Assche (Fr.) – Pavel Kotov (Rus.) 6:3, 7:5, Botic van de Zandschulp (Hol.) – Rinky Hijikata (Aus.) 7:5, 7:6 (3), Denis Shapovalov (Kan.) – Luciano Darderi (Tal.) 6:3, 6:7 (3), 6:4, Jack Draper (V.Brit.) – Taro Daniel (Jap.) 6:3, 6:2, Christopher O’Connell (Aus.) – Vít Kopřiva (ČR) 6:2, 6:4, Tomáš Macháč (ČR) – Darwin Blanch (USA) 6:4, 6:2, Flavio Cobolli (Tal.) – Jošihito Nišioka (Jap.) 1:6, 6:1, 6:4, Márton Fucsovics (Maď.) – Max Purcell (Aus.) 6:2, 6:1, Andrea Vavassori (Tal.) – Pedro Cachin (Arg.) 6:2, 6:2