Home Audio/video Slovensko čaká v Bratislave kľúčový boj: Hrunčáková vyrovnala zápas s Talianskom, rozhodne záverečná štvorhra

Slovensko čaká v Bratislave kľúčový boj: Hrunčáková vyrovnala zápas s Talianskom, rozhodne záverečná štvorhra

by Majo Malinovský
Viktória Hrunčáková, Pohár Billie Jean Kingovej, Slovensko

BRATISLAVA – Slovenské tenistky hrajú v kvalifikačnom dueli Pohára Billie-Jean Kingovej s Talianskom po dvojhrách nerozhodne 2:2.


O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila Viktória Hrunčáková, ktorá zdolala Elisabettu Cocciarettovú 6:3 a 7:6 (2). O postupujúcom na finálový turnaj tak rozhodne až záverečná štvorhra.

Talianska kapitánka Tathiana Garbinová urobila aj pred drohou sobotňajšou dvojhrou zmenu v nominácii. Namiesto Camily Giorgiovej, ktorá mala problémy s pravým kolenom, poslala na kurt Cociarettovú. Talianska antukárka nedokázala vzdorovať Hrunčákovej, ktorá sa prezentovala agresívnym tenisom a počas celého zápasu výborne podávala. V prvom sete slovenská dvojka trikrát prelomila Cocciarettovej servis.V druhom dejstve Talianka, ktorá vo svetovom rebríčku WTA figuruje na 51. mieste, zlepšila podanie. Dokázala držať s Hrunčákovou krok v dlhých výmenách a set dotiahla do tajbrejku, v ktorom však jasne dominovala Hrunčáková a za stavu 6:2 premenila druhý mečbal. Slovensko tak malo pred štvorhrou šancu prvýkrát v histórii súťaže otočiť zápas, v ktorom po úvodnom dni prehrávalo 0:2.

Viktória Hrunčáková, Pohár Billie Jean Kingovej, Slovensko
Viktória Hrunčáková a jej víťazné oslavy s tímom (Foto: TASR – Jaroslav Novák)

kvalifikačný duel Pohára Billie-Jean Kingovej:

Slovensko – Taliansko 2:2
Anna Karolína Schmiedlová – Camila Giorgiová 2:6, 3:6
Viktória Hrunčáková – Martina Trevisanová 6:7 (9), 3:6
Anna Karolína Schmiedlová – Jasmine Paoliniová 6:1, 4:6, 6:4
Hrunčáková – Eliabetta Cocciarettová 6:3, 7:6 (2)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − six =