Home Audio/video VIDEO Senzačná wimbledonská šampiónka dostala gratulácie z Ruska: Žiadnu zášť necítime

VIDEO Senzačná wimbledonská šampiónka dostala gratulácie z Ruska: Žiadnu zášť necítime

by Majo Malinovský
Jelena Rybakinová

LONDÝN – Nečakaná wimbledonská šampiónka Jelena Rybakinová po finálovom triumfe nad favorizovanou Ons Jabeurovou veľa emócií neprejavila a po kariérnom víťazstve mala zmiešané pocity.


Rybakinová, ktorá je rodáčkou z Moskvy a Kazachstan reprezentuje štyri roky po finálovom triumfe priznala, že bola mimoriadne nervózna a svoj kariérny úspech si naplno užije až s väčším odstupom. Aktuálne 23. hráčka sveta sa dočkala aj gratulácie z Ruska od samotného prezidenta Ruskej tenisovej federácie Šamila Tarpiščeva a čerstvá wimbledonská šampiónka nevedela, ako na tieto vyjadrenia reagovať.

Jelena Rybakinová, Ons Jabeurová
Aktérky finálového duelu s trofejami (Foto: TASR/AP – Zac Goodwin)

Rusi ju vraj posunuli vpred

Tarpiščev ruským médiám povedal, že Rusi veľmi prispeli k výkonnostnému rastu Rybakinovej. “Žiadnu zášť ale necítime. To je šport. Každý si volí svoju cestu a je to jej právo,” uviedol šéf ruského tenisu denníku Sport-Express.

Jabeurová napriek wimbledonskému finále klesla v rebríčku WTA: Schmiedlová, Kučová aj Kužmová si polepšili

“Z mojej strany môžem povedať iba to, že reprezentujem Kazachstan. Nevybrala som si, kde som sa narodila,” povedala k pálčivej otázke na tlačovej konferencii Rybakinová. “Ľudia z Kazachstanu mi verili a podporovali ma. Aj dnes som počula ich podporu a videla vlajky. Neviem teda, ako na tieto otázky odpovedať,” dodala hráčka, ktorej rodičia stále žijú v Moskve. Ona by ako Ruska vo Wimbledone štartovať nemohla, pretože ruskí a bieloruskí športovci mali účasť na slávnom grandslame zakázanú kvôli stále prebiehajúcej invázii Ruska na Ukrajine.Vojvodkyňa Kate aj predseda Kazašského zväzu

Kate, vojvodkyňa z Cambridgeu (vpravo) odovzdáva kazašskej tenistke Jelene Rybakinovej trofej po jej výhre nad Tunisankou Ons Jabeurovou (Foto: TASR/AP – Gerald Herbert)

Rybakinová mala v hľadisku okrem tímu a sestry podporu aj samotného predsedu Kazašského tenisového zväzu Bulata Utemuratova, ktorý sa na mladú tenistku prišiel pozrieť už aj v semifinálovom súboji. Pekných slov a blahoželania sa potom pri odovzdávaní trofeje dočkala aj od vojvodkyne Kate z Cambridgeu.

“Povedala, že som hrala naozaj dobre. Ja som ale bola taká v šoku, že som polovicu z toho nepočula. Mrzí ma to. Bola veľmi milá a prevziať od nej trofej bolo niečo úžasné,” podotkla debutantka v grandslamovom finále.Emócie až na tlačovke

Aj keď po dlhých 16 rokoch ako prvá hráčka otočila vo finále Wimbledonu nepriaznivý vývoj zápasu, extra silné emócie na centrálnom dvorci nedokázala prejaviť. “Vždy som bola skôr pokojná. Navyše som teraz nevedela, čo mám robiť. Bola som šokovaná. Doľahlo na mňa toľko emócií, že som sa len snažila zostať v pokoji. Raz odo mňa možno uvidíte veľkú reakciu, ale teraz to tak bohužiaľ nebolo,” povedala historicky najmladšia wimbledonská šampiónka od triumfu Petry Kvitovej v roku 2011.

Koniec turnaja a zaslúžené uvoľnenie veľmi uvítala, pretože bola pred finále veľmi nervózna. “Nikdy som nič podobné necítila. Nedokážem teda popísať, ako to teraz vnímam, ale určite si budem tieto dva týždne navždy pamätať. Nikdy na to nezabudnem,” povedala Rybakinová.Až keď dostala na tlačovej konferencii otázku, ako na jej kariérny triumf zareagujú rodičia, vyhŕkli jej do očí slzy. “Chceli ste vidieť emócie, nie? Pravdepodobne budú hrdí,” dodala čerstvá wimbledonská šampiónka.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × two =