Home Audio/video VIDEO Andy Murray po 16 rokoch s drvivým návratom: Amerického obra totálne zmietol z kurtu

VIDEO Andy Murray po 16 rokoch s drvivým návratom: Amerického obra totálne zmietol z kurtu

by Majo Malinovský
Andy Murray

NEWPORT – Britský tenista Andy Murray suverénnym spôsobom postúpil do 2. kola trávnatého turnaja v americkom Newporte.


V zápase 1. kola si poradil s Američanom Samom  Querreym hladko 6:2, 6:0, keď vyhral záverečných 10 gemov. Brit sa na podujatie do Newportu vrátil po dlhých 16 rokoch a aj vtedy nastúpil aj práve proti obrovitému Američanovi, s ktorým vtedy v boji o štvrťfinále zvíťazil 7:5, 6:2.

VIDEO Bývalá svetová trojka sa po vyše roku konečne dočkala: Thiem po veľkej dráme ukončil trápenie na okruhu ATP

Murray zároveň Američanovi odplatil prehru z posledného vzájomného merania síl, kedy v roku 2017 na Wimbledone Querrey otočil zápas dvomi hladko získanými poslednými setmi dvakrát 6:1 na 3:2. Šiesteho nasadeného hráča čaká v 2. kole Austrálčan Max Purcell, ktorý v prvom kole vyradil Francúza Mannarina.Murray potvrdil, že na tráve sa mu tradične darí, bývalá svetová jednotka v tejto sezóne na obľúbenom povrchu v dvanástich zápasoch len trikrát okúsila trpkosť prehry, naposledy Murray nešťastne skončil na rakete skvele podávajúceho Isnera pred domácimi fanúšikmi v druhom kole Wimbledonu.

dvojhra – 1. kolo: Andy Murray (V. Brit.-6) – Sam Querrey (USA) 6:2, 6:0, Mitchell Krueger (USA) – Tim van Rijthoven (Hol.) 7:6 (7), 4:6, 6:3.Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 − eleven =