Home Najdôležitejšie Toni Nadal ostro kritizuje Nicka Kyrgiosa a jeho “chaotické chápanie tenisu”

Toni Nadal ostro kritizuje Nicka Kyrgiosa a jeho “chaotické chápanie tenisu”

by Jaroslav Šípkar
Nick Kyrgios

Toni Nadal ostro kritizoval Nicka Kyrgiosa a hovoril o jeho “chaotickom chápaní tenisu”.


Zlé návyky, nedostatočná agresivita a “chaotické chápanie tenisu” sú niektorými z dôvodov, pre ktoré nemôže Nick Kyrgios posunúť svoj tenis na vyššiu úroveň. Myslí si to uznávaný tréner Toni Nadal.

Kyrgios sa na Wimbledone dostal do svojho prvého grandslamového finále, v ktorom prehral po štyroch setoch s Novakom Djokovičom, ktorému podľa Toniho Nadala “chýbala veľká brilantnosť”.

„V rozhodujúcich momentoch nebol schopný kontrolovať svoju úzkosť a znova sa to zvrhlo na to, že neustále napomínal svoj tím, ako keby oni boli vinní za neželané cesty, ktorými sa uberal,” analyzoval Kyrgiosa Toni Nadal pre El Pais, bývalý tréner synovca Rafaela – 22-násobného grandslamového šampióna.

„Zápasu chýbala skvelá brilantnosť, pretože v ňom bolo veľa nehrateľných bodov. Chýbala vytrvalosť Austrálčana, najmä v súvislosti s udržaním jeho agresivity, odhalila hlavný problém, ktorý podľa mňa jeho hra má.”

„Má zlý návyk odpáliť priveľa loptičiek akýmkoľvek spôsobom, v podstate bez koncentrácie a v zlej pozícii. V dnešnom tenise, vzhľadom na rýchlosť, ktorou loptička letí, nie je iná možnosť, ako hľadať dobrú pozíciu, aby ste mali dobrú kontrolu,” analyzoval skúsený odborník.

„Najlepší hráči si dobre merajú kroky, hľadajú si dobrú pozíciu, odtiaľ sa snažia trafiť dobrý úder a zvýšiť svoje šance na víťazstvo. Nick Kyrgios so svojím chaotickým spôsobom chápania hry nie je hendikepovaný ani tak tým, čo robí s loptou, ale tým, ako to chce robiť. Je pre neho ťažké dosiahnuť kontinuitu, ktorá je potrebná na bodovanie. Tenis je športom opakovania, nie hra na krásu,” dodal Toni Nadal.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × two =