Home Audio/video VIDEO Ruské derby prinieslo šok pre Medvedeva: Toto sa mu stalo prvýkrát v sezóne

VIDEO Ruské derby prinieslo šok pre Medvedeva: Toto sa mu stalo prvýkrát v sezóne

by Majo Malinovský
Daniil Medvedev, Australian Open 2024, Melbourne

MONTE CARLO – Ruský tenista Daniil Medvedev  Ruska vypadol v osemfinále antukového turnaja ATP Masters 1000 v Monte Carle.

Štvrtý najvyššie nasadený hráč nestačil v súboji o postup do štvrťfinále na svojho krajana a pätnástku “pavúka” Karena Chačanova 3:6, 5:7.

Medvedev tak prvýkrát v sezóne vypadol skôr ako v semifinále. Štvrtý hráč sveta podľahol krajanovi aj kvôli nevyužitému setbalu a prehral s ním po štyroch predchádzajúcich triumfoch. Chačanov upravil svoju katastrofálnu bilanciu so zástupcami TOP 5 rebríčka na 4:29 a vo svojom prvom štvrťfinále v tomto dejisku narazí na Alexandera Zvereva, alebo Stefanosa Tsitsipasa.De Minaur medzi najlepšou osmičkou

Medzi najlepšiu osmičku sa dostal Austrálčan Alex de Minaur. Jedenásty najvyššie nasadený hráč v osemfinálovom 3. kole zdolal krajana Alexeia Popyrina v dvoch setoch 6:3, 6:4. Austrálčan iba tretíkrát v kariére postúpil do štvrťfinále na podnikoch Masters. O celkovo tretie antukové semifinále na najvyššom okruhu sa stretne s Novakom Djokovičom, alebo Lorenzom Musettim.

Siedmy nasadený Dán Holger Rune potreboval proti Indovi   Sumitovi Nagalovi tri sety, no taktiež je vo štvrťfinále. Zvíťazil 6:3, 3:6, 6:2.  

dvojhra – 3. kolo: Holger Rune (Dán.-7) – Sumit Nagal (India) 6:3, 3:6, 6:2, Karen Chačanov (Rus.-15) – Daniil Medvedev (Rus.-4) 6:3, 7:5, Alex de Minaur (Austr.-11) – Alexei Popyrin (Austr.) 6:3, 6:4,

2. kolo: Grigor Dimitrov (Bul.-9) – Miomir Kecmanovič (Srb.) 6:4, 6:3

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − eight =