Home Audio/video VIDEO Rafael Nadal rozjasal svojich fanúšikov: Už trénuje v Barcelone

VIDEO Rafael Nadal rozjasal svojich fanúšikov: Už trénuje v Barcelone

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Španiel Rafael Nadal potešil všetkých svojich fanúšikov. Už trénuje v Barcelone!

Španielsky tenista Rafael Nadal potešil svojich priaznivcov. Už trénuje na antukových kurtoch v Barcelone. “Pozdrav z Barcelony! Prvý tréning… s nádejou, že tu budem o pár dní hrať. Som tu, aby som videl, ako to pôjde… s túžbou skúsiť hrať. Dôležité je povedať, že nepotvrdzujem, že budem hrať, len dúfam. Uvidíme,“ napísal Nadal pod svoj príspevok na sociálnych sieťach.Nadal mal zahájiť obľúbenú antukovú sezónu už na turnaji Masters v Monte Carlo, no tesne pred štartom podujatia sa odhlásil pre problémy s chrbtom, ktoré ho limitovali pri servise. Vrátiť na súťažné kurty sa chce práve na domácej pôde v Barcelone, podujatie štartuje 15. apríla.

Nadal sa v Barcelone môže pochváliť zápasovou bilanciou 66:4. Po prvý raz na turnaji triumfoval v roku 2005 a naposledy v roku 2021. V tejto sezóne sa zúčastnil iba na januárovom podujatí ATP 250 v Brisbane, kde sa dostal do štvrťfinále. Avšak v Austrálii sa mu obnovili zdravotné komplikácie.

V marci odohral exhibičný zápas s Carlosom Alcarazom pod záštitou platformy Netflix v Las Vegas, v ktorom na svojho krajana nestačil 6:3, 4:6 a 12:14. Následne sa odhlásil z turnaja Indian Wells Masters a neskôr aj z Monte Carla. Nadal odohral od US Open 2022 iba dvanásť oficiálnych stretnutí.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 1 =