Home Audio/video VIDEO Rozuzlenia drámy sa dočkali až na ďalší deň: Šoumen Monfils bol na pokraji konca, ale opäť ukázal veľkosť bojovníka

Gael Monfils, Roland Garros 2023

PARÍŽ – Do druhého kola Roland Garros postúpil aj domáci šoumen a miláčik publika Francúz Gael Monfils, ktorý zvíťazil nad Sebastiánom Báezom z Argentíny 3:6, 6:3, 7:5, 1:6 a 7:5.

Monfils si po minuloročnom narodení dcéry a marcovom návrate na kurty pripísal iba druhú výhru a prvú po využití mečbalu. Bývalý šiesty hráč sveta a miláčik domáceho publika na centrálnom kurte Philippea Chatriera predvádzal svoj tradičný zábavný tenis, ktorý rozjasal prítomných divákov.

Tí si ale na víťaza stretnutia museli počkať až do nového dňa, keďže päťsetová dráma skončila až 20 minút po polnoci. Monfils pritom s argentínskym antukárom prehrával v rozhodujúcom piatom sete už 0:4 a čelil na podaní brejkbalu, ale aj keď vyzeral byť fyzicky vyčerpaný opäť ukázal veľkosť bojovníka a nezlomnú vôľu, keď poslednú hru dohrával so silnými kŕčami, ale súpera pretlačil aj cez bolesť.

Monfils na radosť domáceho publika súpera napokon pretlačil a na parížskej antuke sa dočkal už jedenásteho triumfu v päťsetovom súboji, čím vyrovnal rekorda Švajčiara Wawrinku. V boji o postup do tretieho kola na domáceho Monfilsa čaká dánsky talent Holger Rune.