Home Najdôležitejšie Obrovský šok na Roland Garros: České hviezdy v Paríži skončili senzačne už na prvej prekážke!

PARÍŽ – České deblové hviezdy a turnajové jednotky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková šokujúco skončili na Roland Garros hneď v úvodnom kole.

Český pár, ktorý vlani v Paríži kvôli pozitívnemu testu Krejčíkovej na koronavírus nemohol obhajovať celkový triumf, nestačil dnes na nórsko-japonské duo Ulrikke Eikeriová, Eri Hozumiová.

Češky, ktoré za dve hodiny aj 14 minút súperkám šokujúco podľahli po setoch 6:3, 2:6, 2:6, tak prišli o šancu skompletizovať nekalendárny Grand Slam a tiež o tohtoročnú neporaziteľnosť.

Pre obidve Češky senzačná deblová prehra iba prehĺbila smútok z tohtoročného Roland Garros, keď obidve skončili aj v singli hneď na úvodných prekážkach a so súperkami neuhrali ani set. Siniaková podľahla Stearnsovej a Krejčíková Tsurenkovej.

Eikeriová, ktorá v minulom roku absolvovala viacero deblových turnajov po boku našej Terezy Mihalíkovej, sa s aktuálnou parťáčkou Hozumiovou v druhom kole predstavia proti česko-španielskej dvojici Bouzková/Sorribes Tormová.