Novak Djokovič, ATP Banja Luka
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Radivoje Pavičič)

Britský novinár o Djokovičovom škandále: Viete si predstaviť, keby Medvedev napísal Krym je srdcom Ruska?

Britský novinár Oliver Brown ostro odsúdil gesto Novaka Djokoviča.


Novak Djokovič sa postaral o škandál, keď po výhre v prvom kole grandslamového Roland Garros napísal na kameru: „Kosovo je srdcom Srbska. Zastavte násilie.”

Britský novinár Oliver Brown gesto srbského tenistu ostro odsúdil. „Djokovič je trochu neúprimný v tom, že nemá v úmysle vstupovať do politickej diskusie. Zámerne sa odvolával na nároky svojej krajiny na územnú suverenitu iného štátu,” cituje Browna The Telegraph.

„Ak by ostatní hráči spravili takýto krok, spôsobilo by to okamžité odsúdenie. Viete si predstaviť, aké pobúrenie by vyvolalo, keby Daniil Medvedev, ktorý má stále zakázané hrať pod ruskou vlajkou, napísal Krym je srdcom Ruska? Djokovič presne vedel, čo robí a rozhodol sa, že následky ho netrápia,” dodal Brown.

Novak Djokovič v Paríži nastúpi v druhom kole proti Maďarovi Martonovi Fucsovicsovi, s ktorým má vzájomnú bilanciu 4:0. Srbský tenista usiluje o rekordnú 23. grandslamovú trofej. Jeho šance na triumf pri neúčasti Rafaela Nadala stúpli.



About Jaroslav Šípkar

Check Also

Soňa Depešová, Mia Pohánková, Medaily

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one + thirteen =