Home Audio/video VIDEO Rozprávková jazda ruskej kométy zavŕšená titulom: Rublev víťazom prestížneho turnaja v Rotterdame

ROTTERDAM – Ruský tenista Andrej Rubľov triumfoval na turnaji ATP v holandskom Rotterdame. Štvrtý nasadený hráč zdolal vo finále Maďara Mártona Fucsovicsa 7:6 (4) a 6:4.

V úvodnom geme zápasu musel ôsmy hráč sveta odvracať na vlastnom podaní štyri brejkbaly, čo sa mu aj podarilo a viedol 1:0. Aj Fucsovics mal na prvom servisgeme problémy, ale dve brejkbalové príležitosti rovnako odvrátil a vyrovnal. V ďalšom priebehu setu si obaja tenisti dominantne držali svoje podania a o osude prvej sady musel rozhodnúť až tajbrejk. V ňom ukázal väčšiu kvalitu Rublev, ktorý trikrát na riterne získal bod a po hodine a piatich minútach viedol 1:0 na sety.

Kľúčový krok k zisku titulu urobil ruský tenista hneď na úvod druhého setu, kedy prelomil podanie maďarského tenistu a náskok jedného brejku si dokázal strážiť počas celej sady. Súperovi neponúkol počas druhého setu ani jeden brejkbal a zaslúžene triumfoval.

Ruská hviezda má v aktuálnej sezóne fantastickú bilanciu trinástich výhier a jednej prehry, ktorú mu uštedril krajan Medvedev na nedávnom Australian Open. Na turnajoch kategórie ATP 500 získal už svoj štvrtý titul.