Home Najdôležitejšie VIDEO Rafael Nadal a jeho špinavý trik: Robí to vždy v dôležitých chvíľach, upozorňujú Srbi

by Jaroslav Šípkar
Rafael Nadal

Španiel Rafael Nadal sa v dôležitých chvíľach zápasov uchyľuje k špinavému triku, upozorňujú Srbi. Proti Tiafoeovi vďaka tomu vyhral set.

Rafael Nadal utrpel prekvapujúcu prvú tohtoročnú grandslamovú porážku. V osemfinále US Open po štyroch setoch prehral s domácim Američanom Francesom Tiafoem. Srbské médiá upozorňujú na situáciu z druhého setu, pri ktorej mal Nadal použiť špinavý trik.

Nadal viedol v druhom sete 5:4 a 40:15 na podaní Američana. Tiafoe sa pripravoval na servis, ale Nadal gestom naznačil, že ešte nie je pripravený. Domáceho hráča rozhodil, spravil dvojchybu a stratil set. „Tiafoea to vyviedlo z rytmu, urobil dvojchybu a prišiel o celý set,“ písal srbský portál blic.rs.

Blic upozorňuje, že Nadal tento trik v dôležitých chvíľach zápasov využíva už roky. Naposledy napríklad na grandslamovom Wimbledone proti Američanovi Taylorovi Fritzovi.