Home Audio/video VIDEO Odvrátené mečbaly a následne senzačný obrat: Kyrgios utiekol hrobárovi z lopaty a je v treťom kole

MELBOURNE – Austrálsky tenista Nick Kyrgios postúpil na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne do 3. kola dvojhry. V druhom kole zdolal po veľkom boji Francúza Humberta po setoch 5:7, 6:4, 3:6, 7:6(2), 6:4. V treťom kole ho čaká Rakúšan Thiem.

Od začiatku zápasu dominoval u oboch hráčov servis a v prvom sete sme až do stavu 4:4 neboli svedkami žiadneho brejkbalu, ten prvý mal Kyrgios, ale zostal nevyužitý. V 10. geme mal prvú brejkbalovú príležitosť aj Francúz, ale setbal nepremenil. Kľúčový gem sa odohral v dvanástej hre, keď austrálsky búrlivák prišiel o podanie a prehrával 0:1.

Druhý set mal podobný scenár ako ten prvý, opäť sme boli svedkami dominantného podania a znovu rozhodol jeden brejk, keď sa v štvrtej hre podarilo Kyrgiosovi zobrať servis Humberta a pohodovo dokráčal k výhre v druhom sete a vyrovnal na 1:1.

Podobný vývoj aj v ďalších setoch

Ani v tretej sade sa obraz hry nezmenil, ale tentokrát sa podarilo prelomiť podanie francúzskemu tenistovi a bol o krok k bližšie k vytúženému úspechu. Keď Kyrgios stratil servis v úvode štvrtého setu, zdalo sa, že pri výbornom servise Humberta je o zápase rozhodnuté. Za veľkej podpory domácich fanúšikov však austrálsky búrlivák odvrátil 2 mečbaly v desiatej hre štvrtého setu a v tajbrejku dominoval.

Kyrgios zachytil aj úvod rozhodujúceho setu a náskok jedného brejku si bez výraznejších problémov udržal a postúpil do tretieho kola, kde narazí na Rakúšana Thiema.