Home Audio/video VIDEO Famózny obrat svetovej dvojky: Halepová bola na pokraji vypadnutia proti 72. hráčke sveta

Simona Halepová

MELBOURNE – Nasadená dvojka Simona Halepová z Rumunska postúpila do 3. kola dvojhry na tenisovom grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne až po trojsetovej dráme. Domácu Ajlu Tomljanovičovú zdolala 4:6, 6:4, 7:5.

Obe hráčky mali počas celého súboja problém udržať si podanie. Tomljanovičová si v prvom sete neuhrala servis dvakrát, no Halepová to nezvládla hneď trikrát a preto prehrala set 4:6. V druhom sete nedokázali hráčky získať bod pri vlastnom servise v úvodných štyroch hrách. Rumunka ďalšie už nepustila a keďže domáca hráčka zaváhala v siedmom geme, stav sa vyrovnal.

V rozhodujúcom sete Tomljanovičová prelomila druhýkrát protivníčke servis v šiestej hre a neskôr za stavu 5:3 podávala na víťazstvo. Lenže hru prehrala 15:40. V desiatej bola pri súperkynom podaní dve loptičky od triumfu, no nedostala sa k mečbalu, v ďalšom geme prišla o servis a duel prehrala.

Konečne mám dôvod na radosť po tom, ako som za nepriaznivého stavu bola nespokojná s mojím výkonom,” povedala na úvod pozápasového rozhovoru.

„Neriešila som skóre, len som si hovorila, že nie som dostatočne mentálne silná, aby som ju porazila. Na konci sa ukázalo, že predsa sa vo mne ukrýva mentálna sila,” dodala Halepová.