Home Najdôležitejšie VIDEO Obrovská senzácia v Lexingtone: Williamsová prehrala so 116. hráčkou sveta

Serena Williamsová

LEXINGTON – Americká tenistka Serena Williamsová sa s turnajom WTA v Lexingtone rozlúčila vo štvrťfinále dvojhry. Najvyššie nasadená hráčka prekvapujúco nestačila na nenasadenú krajanku Shelby Rogersovú, ktorej podľahla po trojsetovom boji 6:1, 4:6 a 6:7 (5). Duel trval dve hodiny a sedem minút.

Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka prvýkrát od roku 2012 prehrala so súperkou mimo najlepšej stovky rebríčka WTA. Rogersová, ktorej patrí vo svetovom renkingu až 116. priečka, sa v semifinále stretne so Švajčiarkou Jil Belen Teichmannovou. Tá si v piatkovom štvrťfinálovom súboji poradila s ďalšou domácou hráčkou Catherine Bellisovou v dvoch setoch 6:2, 6:4.

Williamsová: Môžem hrať o level vyššie

„Turnaj hodnotím pozitívne. Ukázala som, že v mojej hre sú stále dobré veci. Dokážem však hrať oveľa lepšie, to je to najdôležitejšie, čo ma momentálne zaujíma,” povedala Američanka po zápase.

Serena Williamsová na turnaji odohrala tri trojsetové zápasy a proti Rogersovej bolo na konci zápasu cítiť úpadok fyzických síl. Americká hráčka si však dávala za vinu, že zápas nevyhrala v dvoch setoch. „Sama si za to môžem. Mala som možno vyhrať tento zápas v dvoch setoch. Sťažila som si to tým, že v mojej hre bolo množstvo nevynútených chýb,” priznala.

Podľa slov Williamsovej, Rogersová dokázala dokonale využiť vyšší odskok loptičiek. „Bolo ťažké, najmä v treťom sete, čítať jej servis. Loptičky na týchto kurtoch skáču abnormálne vysoko a ona z toho dokázala profitovať,” uzavrela deviata hráčka sveta.

dvojhra – štvrťfinále:
Jil Belen Teichmannová (Švaj.) – Catherine Bellisová (USA) 6:2, 6:4, Jennifer Bradyová (USA) – Marie Bouzková (ČR) 6:1, 6:2, Shelby Rogersová (USA) – Serena Williamsová (1-USA) 1:6, 6:4, 7:6 (5), Cori Gauffová (USA) – Ons Jabeurová (8-Tun.) 4:6, 6:4, 6:1

Zdroj: TASR, youtube, ts