Home Najdôležitejšie FOTO Wawrinka už dorazil do Prahy: Moja forma je otázna

FOTO Wawrinka už dorazil do Prahy: Moja forma je otázna

by Roderik Pastier
Stan Wawrinka

PRAHA – Trojnásobný grandslamový šampión Stan Wawrinka už dorazil do dejiska turnaja v Prahe. Počas nasledujúcich dvoch týždňov tu odohrá dva turnaje kategórie challenger, kde otestuje svoju formu po dlhej zápasovej absencie zavinenej pandémiou koronavírusu. Aktuálne sedemnásty hráč svetového rebríčku sa chce rozohrať na antukovú sezónu v Európe.


Švajčiar sa na turnaji nižšej kategórie predstavil naposledy pred desiatimi rokmi v Lugane, kde zvíťazil. Hráč jeho kalibru má vždy tie najvyššie ciele, inak tomu nebude ani na turnaji v Prahe. „Neviem presne, v akej forme sa nachádzam. Po niekoľkých mesiacoch bez súťažného zápasu bude zaujímavé vidieť, ako na tom som. Posledné týždne som naozaj tvrdo trénoval,” priznal Wawrinka.

Rozhodol sa neriskovať cestu do zámoria a vynechá grandslamové US Open. „Myslím, že je bezpečnejšie zostať v Európe. Chcel by som sa zúčastniť antukových turnajov a pripraviť sa na antukovú sezónu,” vysvetlil. Tá by mala vyvrcholiť grandslamovým Roland Garros, ktoré bolo odložené na prelom septembra a októbra.

Pre Prahu sa Wawrinka rozhodol aj preto, že videl rad turnajov, ktorá sa v Česku konajú. „Všetci boli v bezpečí, všetko bolo pod kontrolou,” ocenil. Jeho príchod zariadil najmä Michal Hrdlička, ktorý sa stal promotérom turnaja. S Hrdličkovou manželkou Karolínou Plíškovou Švajčiar zdieľa venezuelského trénera Daniho Valverdua.V Prahe sa vo štvrtok stihol prebehnúť centrom, na instagrame uverejnil fotografiu z Karlovho Mosta. „Bol to perfektný začiatok môjho pobytu. Som rád, že tu budem dva týždne a budem mať viac času si celé mesto dokonale prezrieť,” uzavrel štvrťfinalista januárového Australian Open.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × one =