Home Najdôležitejšie VIDEO Ženská svetová jednotka v rozhovore odhalila, prečo skončila s tenisom a prešla na kriket

VIDEO Ženská svetová jednotka v rozhovore odhalila, prečo skončila s tenisom a prešla na kriket

by Roderik Pastier
Ashleigh Bartyová

MELBOURNE – Súčasná svetová jednotka Ashleigh Bartyová sa rozhodla nezúčastniť sa na nadchádzajúcom grandslame. Na US Open nebude štartovať z dôvodu pretrvávajúcej pandémie koronavírusu. V rozhovore s ABC News uviedla, prečo sa rozhodla na viac ako rok skončiť s tenisom a presedlať na kriket.


V roku 2011 vyhrala Bartyová juniorský titul na Wimbledone, ako 15-ročnej jej to skôr uškodilo, ako pomohlo. Úspech premohol mladú hviezdu a cítila sa „stratená“

Bartyová: Moje predstavy sa trochu priečili s realitou

Vzostup na vrchol ju vyčerpal do takej miery, že musela skončiť s tenisom a začala hrať na poloprofesionálnej úrovni kriket s tímom Brisbane Heat.

„Cítila som sa, akoby som zišla z mojej cesty, ktorou som sa v tenise chcela uberať. Jednak som bol šťastná za moje úspechy, na druhú stranu mi chýbala rodina. Nedokázala som cestovať na turnaje bez mojich najbližších. Chcela som sa vrátiť k rodine a k tým, ktorí ma milujú,” priznala svetová jednotka.

Láska k tenisu však zvíťazila nad kriketom a o tri roky neskôr Bartyová vyhrala French Open. Jej cieľom je však vyhrať aj Wimbledon. Ako juniorke sa jej to podarilo, tento rok túžila zabojovať o titul aj medzi ženami, no trávnatý grandslam bol zrušený.Aj keď je aktuálna situácia nepredvídateľná, austrálska hráčka dúfa, že sa veci otočia k lepšiemu a čoskoro bude všetko ako predtým.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve − 11 =