Home Audio/video VIDEO Nočná mora pre Rafu? Nadal aj do tretice skončil na rakete amerického nefavorita

Rafael Nadal, Turnaj majstrov

TURÍN – Americkému tenistovi Taylorovi Fritzovi vyšiel debut na Turnaji majstrov. V dueli zelenej skupiny zdolal v Turíne najvyššie nasadeného Španiela Rafaela Nadala 7:6 (3), 6:1 a odplatil mu prehru zo štvrťfinále Wimbledonu.

V úvodnom zápase skupiny zvíťazil Nór Casper Ruud nad Kanaďanom Felixom Augerom Aliassimeom 7:6 (3), 6:4.

VIDEO Jednoducho to naňho vie: Ruud ani do tretice nestratil s kanadským favoritom set a vstúpil do Turnaja majstrov triumfom

Nadal odvrátil v prvom sete súboja s Fritzom tri brejkbaly, v tajbrejku však ťahal za kratší koniec. Začal ho dvojchybou, Američan následne pri svojom podaní odskočil Španielovi na 3:0 a náskok pretavil v zisk úvodného dejstva. Nadal robil v dôležitých momentoch priveľa nevynútených chýb.

Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Antonio Calanni)

V druhom sete prišiel za stavu 1:2 o servis a Fritz už šancu na zisk cenného skalpu z rúk nepustil. “Kľúčom k víťazstvu bol tajbrejk prvého setu, v ktorom som zahral výborne. V druhom dejstve som profitoval z dvojitého brejku. S výkonom som spokojný, podarilo sa mi presadiť mojou hrou,” uviedol Fritz v prvom pozápasovom rozhovore.

Taylor Fritz, Turnaj majstrov
Taylor Fritz (Foto: TASR/AP – Antonio Calanni)

Pre Nadala to už bola tretia prehra po sebe, zaujímavosťou je, že trikrát skončila na rakete amerického súpera, proti ktorému nastupoval v role favorita. Na septembrovom US Open ho v osemfinále v štyroch setoch vyradil Frances Tiafoe a naposledy na parížskom podujatí Masters skončil na rakete Tommyho Paula.

zelená skupina: Taylor Fritz (USA-8) – Rafael Nadal (Šp.-1) 7:6 (3), 6:1