Belinda Benčičová, Švajčiarsko
Švajčiarsko sa raduje z historického triumfu (Foto: TASR/AP - Kin Cheung)

VIDEO Benčičová drvivou výhrou spečatila historický triumf Švajčiarska: Som na baby hrdá

GLASGOW – Švajčiarske tenistky sa stali prvýkrát v histórii víťazkami Pohára Billie-Jean Kingovej.


Švajčiarky dosiahli na historickú trofej (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

Vo finále zvíťazili v Glasgowe nad Austráliou 2:0. O rozhodujúci bod sa zaslúžila Belinda Benčičová. Švajčiarka so slovenskými koreňmi zdolala v dueli tímových jednotiek Ajlu Tomljanovičovú hladko 6:2, 6:1.

V úvodnom singli zvíťazila Jil Teichmannová nad  Storm Sandersovou po trojsetovom boji 6:3, 4:6, 6:3. Helvétky boli blízko k celkovému triumfu aj vlani na finálovom turnaji v Prahe, v rozhodujúcom dueli však prehrali s Ruskom. Proti Austrálii Švajčiarsko potvrdilo úlohu papierového favorita a stalo sa v poradí 12. krajinou na listine víťazov prestížnej ženskej tímovej súťaže.

Belinda Benčičová, Švajčiarsko
Švajčiarky dosiahli na historickú trofej (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

Benčičová v celom zápase proti Tomljanovičovej výborne returnovala. V prvom sete trikrát prelomila podanie Austrálčanky, ktorá mala nízku percentuálnu úspešnosť prvého servisu. Benčičová diktovala tempo výmen, dokázala súperku zatlačiť do defenzívy. V druhom dejstve olympijská šampiónka z OH 2020 v Tokiu odskočila Austrálčanke na 5:1 a zápas s prehľadom dotiahla do úspešného konca. Benčičová vyhrala v Glasgowe všetky štyri dvojhry, pričom nestratila ani jediný set. V tímových súťažiach sa jej darí, v januári 2018 triumfovala po boku Rogera Federera v Hopmanovom pohári miešaných družstiev v austrálskom Perthe.Benčičová ťažko hľadala slová

Belinda Benčičová, Švajčiarsko
Dojatá Belinda Benčičová po historickom triumfe Švajčiarska (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)

Po triumfe v Glasgowe Benčičová ťažko hľadala slová. „Ešte chvíľu potrvá, kým si naplno uvedomíme, čo sme dosiahli. Som na baby hrdá. Boli to nervy. Počas zápasu Jil som si išla hlasivky vykričať, veľmi som ju povzbudzovala a som šťastná, že získala prvý bod. Dodala mi energiu a proti Ajle sa mi nastupovala ľahšie. Po vlaňajšej finálovej prehre s Ruskom sme mali extra motiváciu a teší ma, že sme to zvládli,“ uviedla Benčičová v pozápasovom interview.

Belinda Benčičová, Švajčiarsko
Švajčiarsko sa raduje z historického triumfu (Foto: TASR/AP – Kin Cheung)Austrálska kapitánka Alicia Moliková napriek finálovej prehre vyslovila s účinkovaním svojich zvereniek veľkú spokojnosť. „Som na dievčatá veľmi hrdá, v Glasgowe podali výborné výkony a potvrdili, že austrálsky tím zdobí bojový duch. Švajčiarky bolí vo finále lepšie a zvíťazili zaslúžene.“

finále Pohára Billie-Jean Kingovej

Švajčiarsko – Austrália 2:0
Jil Teichmannová – Storm Sandersová 6:3, 4:6, 6:4
Belinda Benčičová – Ajla Tomljanovičová 6:2, 6:1

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × 4 =