Home Audio/video VIDEO Jednoducho to naňho vie: Ruud ani do tretice nestratil s kanadským favoritom set a vstúpil do Turnaja majstrov triumfom

VIDEO Jednoducho to naňho vie: Ruud ani do tretice nestratil s kanadským favoritom set a vstúpil do Turnaja majstrov triumfom

by Majo Malinovský
Casper Ruud

TURÍN – Nórsky tenista Casper Ruud úspešne vstúpil do Turnaja majstrov v Turíne.


V úvodnom dueli zelenej skupiny zdolal v pozícii nasadenej trojky päťku “pavúka” Kanaďana Félixa Augera-Aliassimea 7:6 (4), 6:4. Večer od 21.00 h bol na programe duel medzi turnajovou jednotkou Španielom Rafaelom Nadalom a Američanom Taylorom Fritzom.

V prvom sete súboja medzi Ruudom a Augerom-Aliassimeom si obaja hráči držali svoje podanie a tak na rad prišiel tajbrejk. V ňom mal navrch finalista tohtoročného Roland Garros i US Open. V druhom dejstve Ruud za stavu 3:3 prelomil podanie kanadského debutanta na Masters a zápas už dotiahol do úspešného konca. V desiatom geme premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal. Auger-Aliassime doplatil na príliš veľké množstvo nevynútených chýb.

Ruud zdolal Kanaďana uź v treťom vzájomnom súboji po sebe a opäť bez straty jediného setu.Skvelé byť opäť v Turíne

Ruud po úspešnom vstupe do turnaja neskrýval spokojnosť. “Je skvelé byť opäť v Turíne. Splnil sa mi cieľ zahrať si na záverečnom podujatí sezóny. Vlani som si to tu užíval plnými dúškami. Dôležité bolo, že mi dnes vychádzalo prvé podanie a aj po druhom servise som dokázal variovať hru. Je to cenné víťazstvo, veď Félix mal v uplynulom období skvelú formu,” uviedol Nór v prvom pozápasovom interview.

zelená skupina: Casper Ruud (Nór.-3) – Félix Auger-Aliassime (Kan.-5) 7:6 (4), 6:4

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 + twelve =