Home Audio/video VIDEO Nezvyčajný dôvod prerušenia tenisového zápasu: Vo Washingtone úradovali aktivisti

VIDEO Nezvyčajný dôvod prerušenia tenisového zápasu: Vo Washingtone úradovali aktivisti

by Roderik Pastier
aktivisti, Washington

WASHINGTON – Prestížny tenisový turnaj vo Washingtone prerušili aktivisti bojujúci za zmenu klímy. V zápase medzi Britom Andym Murrayom ​​a Američanom Taylorom Fritzom nahádzali na kurt tenisové lopty o veľkosti futbalových. Aktivistov potom vyviedla ochranka a zápas sa dohral. Po trojhodinovom boji sa nakoniec z víťazstva radoval Američan.


“Prestaňte financovať fosílne palivá!” začali protestujúci skandovať na hornej časti tribúny. Pred sebou držali aj plachtu, na ktorej narážali na organizátorov celého turnaja, spoločnosť Citi, ktorá sa podľa nich podieľa na zmene klímy. Na tenisovom kurte bola okamžite počuť nespokojnosť publika, ktorému sa udalosť kvôli prerušeniu stretnutia nepáčila.

Hnev divákov gradoval príchodom ďalšieho z aktivistov, ktorý po schodoch zišiel na okraj kurtu a nahádzal na neho veľké tenisové lopty. Dotyčný potom roztiahol vo svojich rukách transparent, na ktorom stálo „Biznis v súčasnej podobe je klimatická katastrofa.”

Do akcie tak musela miestna ochranka, ktorá všetkých výtržníkov z tenisového areálu vyviedla. Podavači lôpt odniesli z kurtu veľké tenisové lopty a osemfinálový duel mohol zase pokračovať. V ňom nakoniec zvíťazila americká svetová deviatka, ktorá legendárneho Murrayho porazila 6:7, 6:3 a 6:4.

Zdroj: sport.cz, ts


Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × 1 =