Home Audio/video VIDEO Baez vo finále zdemoloval Thiema a slávi tretí ATP titul: Chcem si tento okamih poriadne užiť!

Sebastian Báez

KITZBÜHEL – Argentínsky tenista Sebastian Baez triumfoval na antukovom turnaji ATP v rakúskom Kitzbüheli. Vo finále dvojhry hladko zdolal domáceho Rakúšana Dominica Thiema v dvoch setoch 6:3, 6:1 a získal svoj tretí titul na okruhu.

Sebastián Baez za posledný rok vyhral len dvakrát viac ako dva zápasy za sebou, ale zakaždým to dotiahol až k titulu.

Tento týždeň v Kitzbüheli uspel z pozície nenasadeného hráča. V piatkovom semifinále zdolal najvyššie nasadeného krajana Tomása Martína Etcheverryho a v dnešnom finále nedal šancu domácemu šampiónovi z roku 2019 Dominicu Thiemovi, ktorému došli sily po včerajšom semifinálovom maratóne.

Dvadsaťdvaročný Argentínčan v zápase hranom za neustáleho mrholenia od začiatku dominoval. Brejkbaly súperovi ponúkol až v druhej sade za stavu 4:1, servis ale udržal a vzápätí duel uzavrel pri podaní Rakúšana. Po 80 minútach zvíťazil 6:3, 6:1 a vyhral tak aj druhé vzájomné stretnutie.

Bývalý najlepší junior sveta a finalista juniorského Roland Garros 2018 Báez hral finále turnaja ATP piatykrát v kariére a opäť na antuke. Do zbierky pridal tretí trofej, keď nadviazal na portugalský Estoril 2022 a domácu Córdobu 2023.

“V posledných týždňoch sa mi veľmi nedarilo, takže si teraz chcem tento okamih poriadne užiť. Oslávim to s celým svojim tímom,” dodal po poslednom antukovom turnaji ATP v sezóne Báez, ktorý vo svetovom rebríčku vyletí na 42. miesto.

Zdroj: ts, TASR