Home Audio/video VIDEO Nezabudnuteľný obrat Federera v Monte Carle 2008: Zbytočná parádička súpera zavelila k pamätnému obratu

MONTE CARLO – Švajčiarsky tenista Roger Federer odohral počas svojej kariéry na antuke celkom 293 zápasov a v pamäti mu rozhodne zostane duel z Monte Carla 2008, kde prehrával proti Ramírezovi Hidalgovi už 1:5, ale postaral sa o dokonalý obrat.

Pred trinástimi rokmi sa Federer presunul do Monaka z portugalského Oeiras, kde slávil prvý titul v sezóne. Vtedajšia svetová jednotka narazila v druhom kole na Španiela Rubéna Ramíreza Hidalga, proti ktorému bol Švajčiar veľkým favoritom.

Španielsky antukár stratil proti Federerovi v celku hladko prvý set výsledkom 1:6, ale následne sa začali diať veľké veci, Hidalgo vyrovnal na 1:1 a v treťom sete viedol už 4:0.

V piatom geme si Španiel dovolil parádičku, kedy sa pokúsil o tweener, ktorý však skončil v aute. Tento nepodarený úder Federera naštartoval a zavelil k obratu.

Favorizovaný Švajčiar ešte prehral gem na 5:1, ale následne sa blysol parádnym obratom ziskom piatich hier v rade. Hidalgo si na poslednú chvíľu vynútil aspoň tajbrejk, v ktorom však Federer dominoval a povolil Španielovi jediný fiftín.