Home Audio/video VIDEO Antukový kráľ je späť: Nadal v úvodnom vystúpení stratil len 3 gemy a vyzve Dimitrova

Rafael Nadal

MONTE CARLO – Španielsky tenista Rafael Nadal postúpil do osemfinále na turnaji v Monte Carle. V úvodnom dueli zdolal Argentínčana Delbonisa hladko 6:1, 6:2.

Nadal od začiatku potvrdzoval rolu obrovského favorita a po pár minútach viedol už 5:0. Delbonis získal v úvodnej sade aspoň čestný gem a po 31 minútach prehrával 0:1.

Aj druhý set sa niesol v znamení výborného riternu španielskeho tenistu, ktorý podobne ako v prvom sete vyhrával už 3:0. 87. hráč sveta sa následne rozohral do podstatne kvalitnejšieho výkonu, prelomil podanie Nadala a znížil na 2:3. Záver zápasu však patril tretiemu hráčovi sveta, ktorý využil v poradí tretí mečbal a postúpil do osemfinále.

V boji o štvrťfinále narazí na Bulhara Dimitrova, ktorý porazil Chardyho 2:0. Proti Nadalovi má vysoko negatívnu bilanciu, keď uspel len v jednom zápase a prehral až trinásť duelov.