Home Najdôležitejšie Klein s Molčanom v česko-slovenskom derby v Bratislave úspešní: O semifinále proti nenasadenému páru

Klein s Molčanom v česko-slovenskom derby v Bratislave úspešní: O semifinále proti nenasadenému páru

by Roderik Pastier
Lukáš Klein

BRATISLAVA – Slovenskí tenisti Alex Molčan a Lukáš Klein uspeli v osemfinále štvorhry na turnaji Kooperativa Bratislava Open. V dnešnom dueli si poradili s českým párom Kolář/Jebavý po setoch 7:6(4), 6:4.


Od úvodu zápasu si obe dvojice s prehľadom držali svoje podania, prvý brejk zápasu prišiel až v siedmej hre, kedy sa českému pár podarilo prelomiť servis Kleina s Molčanom. Slováci však dokázali kontrovať ribrejkom a o osude úvodného dejstva musela rozhodnúť až skrátená hra. V nej boli úspešnejší slovenskí tenista, ktorí sa ujali vedenia v zápase.

Druhá sada začala udržaným podaním Čechov, ale nasledovala séria štyroch gemov v rade Kleina s Molčanom, ktorí razom viedli 4:1. Kolář s Jebavým však nezložili opraty a dvoma brejkmi vyrovnali na 4:4. Záver zápasu patril domácim hráčom, ktorí zaslúžene vyhrali.V boji o semifinále narazia Klein s Molčanom na slovinsko-tuniskú dvojicu Rola/Jaziri, ktorá si prekvapivo poradilo s párom Schnur/Verbeek.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen − eleven =