Home Najdôležitejšie Famózny obrat lúčiaceho sa Kližana v Bratislave: V tajbrejku neuhral ani bod, nasledoval však forhendový uragán

Martin Kližan

BRATISLAVA – Slovenský tenista Martin Kližan postúpil na Kooperativa Bratislava Open do štvrťfinále! V dnešnom dueli sa postaral o obrat proti favorizovanému Argentínčanovi Juanovi Manuelovi Cerúndolovi, ktorého zdolal po setoch 6:7(0), 6:3, 7:5.

Kližan vstúpil do zápasu nebojácne a v štvrtej hre prvýkrát v zápase prelomil podanie Cerúndola. Argentínsky talent však kontroval ribrejkom a podobná situácia len v opačnom garde sa odohrala o štyri, resp. päť gemov neskôr. Slovenský tenista stratil servis na 4:5, ale brejkom vyrovnal na 5:5 a o osude prvého setu musel rozhodnúť až tajbrejk. V ňom Kližan neuhral ani bod a po 53 minútach prehrával 0:1.

Skvelý forhend a zaslúžený obrat

Na prekvapenie všetkých prítomných, Kližana prehraný tajbrejk psychicky nezložil a už v prvej hre prelomil servis Cerúndola. Počas celého dejstva výborne podával a súperovi hrozil predovšetkým z forhendovej strany. V deviatom geme dal definitívnu bodku za druhým setom a išlo sa do rozhodujúcej sady.

Kližan v prvom geme odvrátil štyri brejkbaly a za stavu 3:2 prišiel Argentínčan o servis a po potvrdenom brejku to pre Cerúndola nevyzeralo ružovo. Mladík sa však dokázal oklepať, vyrovnal na 5:5, ale koncovka patrila skúsenejšiemu Kližanovi, ktorý tretíkrát v sezóne postúpil do štvrťfinále.

V boji o semifinále narazí na bývalého 39. hráča sveta Rusa Kuznecova, ktorý v dvoch setoch zdolal nášho Molčana.