Home Audio/video VIDEO Nadal nestratil set ani v druhom vystúpení na Australian Open: Nemeckému súperovi vzdal hold

VIDEO Nadal nestratil set ani v druhom vystúpení na Australian Open: Nemeckému súperovi vzdal hold

by Roderik Pastier
Rafael Nadal

MELBOURNE – Španielsky tenista Rafael Nadal postúpil do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Melbournsky šampión z roku 2009 zdolal v 2. kole ako nasadená šestka nemeckého kvalifikanta Yannicka Hanfmanna 6:2, 6:3, 6:4. V dueli o postup do osemfinále nastúpi proti víťazovi súboja medzi Rusom Karenom Chačanovom a Francúzom Benjaminom Bonzim.


Nadal označil zápas s Hanfmannom za náročný a súpera pochválil za predvedený výkon. “Nebolo to ani zďaleka také jednoznačné. Vedel som, že Yannick bude nebezpečný, pred pár rokmi som s ním hral na Roland Garros. Má dobrý servis a kvalitné údery, predviedol tenis vysokej úrovne. V dôležitých momentoch ma podržal forhend. Som rád, že v úvode sezóny sa mi darí, návrat po dlhej pauze zavinenej zranením nikde nie je jednoduchý,” uviedol Nadal v prvom pozápasovom rozhovore s bývalým americkým tenistom Jimom Courierom.

https://www.youtube.com/watch?v=pdSVlxEqJMU

Ďalej ide aj Talian Lorenzo Sonego, v 2. kole si ako nasadená dvadsaťpäťka poradil s Nemcom Oscarom Ottem 2:6, 6:2, 6:3, 6:1.

muži – dvojhra – 2. kolo:
Rafael Nadal (Šp.-6) – Yannick Hanfmann (Nem.) 6:2, 6:3, 6:4, Lorenzo Sonego (Tal.-25) – Oscar Otte (Nem.) 2:6, 6:2, 6:3, 6:1, Reilly Opelka (USA-23) – Dominik Köpfer (Nem.) 6:4, 6:3, 7:6 (4), Miomir Kecmanovič (Srb.) – Tommy Paul (USA) 7:6 (7), 7:5, 7:6 (8)Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

9 − 5 =