Home Audio/video VIDEO Obrovská senzácia na úkor nasadenej desiatky: Semifinalista z Wimbledonu úplne vyhorel

Hubert Hurkacz

MELBOURNE – Poľský tenista Hubert Hurkacz prekvapivo skončil na Australian Open už v druhom kole. V dnešnom dueli nestačil na 33-ročného Francúza Adriana Mannarina, ktorému podľahol hladko 4:6, 2:6 a 3:6.

Poliak sa od úvodu trápil na servise, keď už v tretej hre čelil brejkbalu súpera, ktorý však zostal nevyužitý. V siedmom geme prvého setu sa však Mannarino už nemýlil, prvýkrát v zápase prelomil podanie favorita a po dvoch presvedčivo udržaných servisoch sa ujal vedenia v zápase.

Recept na umne hrajúceho súpera nenašiel ani vo zvyšku zápasu

Trápenie Hurkacza pokračovalo aj v druhom dejstve, kedy doplatil na nevyužívanie brejkbalových príležitostí (0/7). Francúz sa na riterne cítil ako ryba vo vode a po dvoch brejkoch bolo za 41 minút v sade číslo dva vymaľované – 6:2.

Svetová jedenástka sa pokúsila v treťom sete o zvrat, ale nedokázala si pomáhať servisom, čo pramenilo do nevynútených chýb s výborne hrajúcim súperom, ktorý sa prezentuje kvalitnou a pozornou medzihrou. Mannarino si vytvoril náskok 4:1, Hurkacz ešte znižoval na 3:4, ale záver stretnutia patril opäť 33-ročnému tenistovi, ktorý senzačne postúpil do tretieho kola, v ktorom vyzve ruskú kométu Karatseva.