Home Audio/video VIDEO Suverénna Bartyová kráča za titulom na Australian Open: Na svojom podaní vyhrala 48 gemov v rade

Ashleigh Bartyová

MELBOURNE – Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová sa suverénnym spôsobom prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V 2. kole ako nasadená jednotka deklasovala taliansku kvalifikantku Luciu Bronzettiovú za 52 minút 6:1, 6:1.

Bartyová má v úvode sezóny skvelú formu. Začiatkom januára triumfovala na turnaji WTA v Adelaide a v Melbourne stratila doposiaľ iba tri hry. Pri vlastnom servise vyhrala v uplynulých piatich zápasoch 48 gemov za sebou.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi proti ďalšej Talianke Camile Giorgiovej, nasadená tridsiatka si poradila s Češkou Terezou Martincovou 6:2, 7:6 (2).

“V Adelaide som odohrala veľa náročných duelov, bola to pre mňa kvalitná príprava na Australian Open. Môj tréner Craig Tyzzer je majster. Celý tím pracuje veľmi dobre. Z tenisu máme radosť, čo sa odzrkadľuje aj na kurte. Giorgiová bude v 3. kole tvrdý oriešok, do loptičiek udiera s neuveriteľnou silou a patrí k fyzicky najlepšie disponovaným dievčatám na okruhu,” uviedla Bartyová pre akreditované médiá.

ženy – dvojhra – 2. kolo:
Ashleigh Bartyová (Austr.-1) – Lucia Bronzettiová (Tal.) 6:1, 6:1, Paula Badosová (Šp.-8) – Martina Trevisanová (Tal.) 6:0, 6:3, Victoria Azarenková (Biel.-24) – Jil Teichmannová (Švajč.) 6:1, 6:2, Camila Giorgiová (Tal.-30) – Tereza Martincová (ČR) 6:2, 7:6 (2), Marta Kosťuková (Ukr.) – Sara Sorribesová Tormová (Šp.-32) 7:6 (5), 6:3, Jelina Svitolinová (Ukr.-15) – Harmony Tanová (Fr.) 6:3, 5:7, 5:1 – skreč, Madison Keysová (USA) – Jaqueline Adinová Cristianová (Rum.) 6:2, 7:5, Jessica Pegulová (USA-21) – Bernarda Perová (USA) 6:4, 6:4