Home Audio/video VIDEO Na US Open neprestáva udivovať a baviť: Nenasadený mladík v New Yorku ďalej píše históriu!

VIDEO Na US Open neprestáva udivovať a baviť: Nenasadený mladík v New Yorku ďalej píše históriu!

by Majo Malinovský
Ben Shelton, US Open 2023

NEW YORK – Nenasadený americký tenista Ben Shelton sa premiérovo v kariére prebojoval medzi najlepšiu štvoricu na grandslamovom turnaji.


Vo štvrťfinále US Open si v americkom súboji poradil s desiatkou pavúka Francesom Tiafoeom v štyroch setoch 6:2, 3:6, 7:6 (7) a 6:2. Jeho súperom v semifinále bude turnajová dvojka Srb Novak Djokovič.

Ben Shelton, US Open 2023
Ben Shelton (Foto: TASR/AP – Charles Krupa)

Dvadsaťročný Shelton je najmladší Američan v semifinále US Open od roku 1992, keď sa do rovnakej fázy turnaja dostal Michael Chang. Proti svojmu krajanovi urobil vo štvrťfinále popri 14 esám aj jedenásť dvojchýb, ale kľúčový tajbrejk v treťom sete získal pre seba v pomere 9:7, keď v ňom odvrátil aj jeden setbal. Vo štvrtom dejstve potom brejkol Tiafoea hneď v úvode a náskok si udržal.

Čaká ho súboj s Djokovičom

“Cítim sa, akoby som tu dnes na dvorci nechal naozaj všetko,” povedal Shelton v prvom interview na dvorci. “V tajbrejku tretieho setu to bolo hore-dolu, ale zvládol som to a som šťastný. Diváci boli skvelí. Uplynulé dva zápasy som hral proti Američanom, teraz to bude súboj s Djokovičom a ja verím, že podpora z hľadiska bude ešte väčšia.”muži – dvojhra – štvrťfinále: Ben Shelton (USA) – Frances Tiafoe (USA-10) 6:2, 3:6, 7:6 (7), 6:2

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

12 + three =