Home Najdôležitejšie Ben Shelton sa Novaka Djokoviča nebojí: Toto bude moja výhoda! Uvidí niečo, čo ešte nezažil

Ben Shelton sa Novaka Djokoviča nebojí: Toto bude moja výhoda! Uvidí niečo, čo ešte nezažil

by Jaroslav Šípkar
Ben Shelton, US Open 2023

NEW YORK – Američan Ben Shelton sa prebojoval na US Open premiérovo do grandslamového semifinále. Stretne sa s Novakom Djokovičom. Uvidí niečo, čo ešte nezažil, toto bude moja výhoda!


Dvadsaťročný Američan Ben Shelton patrí medzi najpríjemnejšie prekvapenia grandslamového US Open. Porazil postupne Cachina, Thiema, Karatseva, Paula a Tiafoea. Prvýkrát v kariére si zahrá semifinále grandslamového turnaja.

Čeliť bude rekordnému 23-násobnému grandslamovému víťazovi Novakovi Djokovičovi, ktorý sa po US Open vráti na pozíciu svetovej jednotky. Americký mladík sa však tejto obrovskej výzvy nebojí, práve naopak.

“Zvíťaziť v zápase proti Novakovi je náročná úloha. Vždy, keď idete do zápasu s niekým, kto už mnohokrát súťažil na tejto úrovni a vyšiel z neho víťazne, nemôžete to dostať z hlavy. Len si uvedomujete, aký silný je váš súper fyzicky a psychicky. Takže si určite musím pripraviť plán,” zastrája sa americký mladík.

“Mám však výhodu – Novak bude hrať s niekým, koho ešte na kurte nestretol. Myslím, že mu môžem ponúknuť niečo, čo v bežnom zápase na okruhu nevidel. Dúfajme, že budem deštruktívny,” dodal Ben Shelton na tlačovej konferencii.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine − two =