Home Audio/video VIDEO Djokovič v náročných podmienkach nestratil ani set a po postupe si zaspieval s divákmi: Počítal som s tým, že publikum bude na strane Taylora

VIDEO Djokovič v náročných podmienkach nestratil ani set a po postupe si zaspieval s divákmi: Počítal som s tým, že publikum bude na strane Taylora

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, US Open 2023

NEW YORK – Srbský tenista Novak Djokovič sa stal prvým semifinalistom mužskej dvojhry na tohtoročnom US Open.


Vo štvrfinále zdolal v pozícii turnajovej dvojky deviateho nasadeného domáceho Američana Taylora Fritza 6:1, 6:4, 6:4. V dueli o postup do finále nastúpi 23-násobný grandslamový šampión proti víťazovi amerického súboja medzi Benom Sheltonom a Francesom Tiafoeom.

Fritz nastúpil proti Djokovičovi s cieľom skorigovať neprieznivú vzájomnú bilanciu 0:7, no od začiatku zápasu bol v útlme, kopil nevynútené chyby. V prvom sete si ani raz nedokázal udržať servis. Druhé dejstvo síce odštartoval čistou hrou, no v treťom geme opäť stratil podanie a Djokovič sa po potvrdení brejku ešte viac priblížil k semifinálovým brehom. V treťom sete za stavu 3:2 mal Fritz k dispozícii dva brejkbaly, no Djokovič ich odvrátil, v deviatom geme zobral Američanovi servis a duel už dotiahol do úspešného konca.

“Šport mi dal v živote veľa. Je privilégium, že môžem stále robiť to, čo mám najradšej. Veľká vďaka za to patrí mojim rodičom, ktorí sa pre mňa obetovali. Počítal som s tým, že publikum bude dnes skôr na strane Taylora. V hľadisku však vládla výborná atmosféra, ktorá ma nabila pozitívnou energiou. Podmienky boli veľmi náročné, niekoľkokrát som si musel prezliecť tričko. Teší ma, že som to zvládol v troch setoch,” uviedol v pozápasovom interview Djokovič, ktorý vyzval divákov, aby si s ním zaspievali refrén skladby od kapely Beastie Boys: “You gotta fight for your right to party”.        

muži – dvojhra – štvrťfinále: Novak Djokovič (Srb.-2) – Taylor Fritz (USA-9) 6:1, 6:4, 6:4

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 5 =