Home Audio/video VIDEO Medvedev zúril už pred zápasom: Vôbec v tom nevidím logiku

VIDEO Medvedev zúril už pred zápasom: Vôbec v tom nevidím logiku

by Majo Malinovský
Daniil Medvedev

MELBOURNE – Ruský tenista Daniil Medvedev skritizoval usporiadateľov Australian Open. Svetovej dvojke sa nepáči skrátenie prestávok na toaletu a tiež jeho neúčasť na hlavnom kurte v aréne Roda Lavera.


Medvedev po postupe do štvrťfinále kritizoval skrátenie prestávok na toaletu, čo pocítil na vlastnej koži pri triumfe nad Američanom Cressym. Po novom totiž majú hráči len trojminútový čas vyhradený na toaletu, ktorý je doplnený ďalšími dvomi navyše v prípade potreby sa prezliecť.Nové pravidlá sú hlúpe

“Keď je tridsaťpäť stupňov, tak je všetkým jasné, že po dvoch setoch budem celý spotený a budem sa chcieť prezliecť. Šortky, spodná bielizeň, ponožky, topánky a na to všetko potrebujete štyri minúty. A navyše už od prvého setu sa mi chcelo čúrať,” citovala agentúra Reuters Medvedeva.

https://www.youtube.com/watch?v=bNe62XynClU

K skráteniu prestávok pristúpilo vedenie ATP kvôli dlhotrvajúcej kritike, pretože viacerí hráči aj hráčky ich zneužívali najmä z dôvodu rozhodenia súpera a vyvedenia z koncentrácie. Medvedev ale stojí na druhej strane barikády: “Vôbec v tom nevidím logiku. Podľa mňa sú nové pravidlá hlúpe.”https://www.youtube.com/watch?v=wVd_gSXH5qs

Čo viac mám spraviť?

Okrem toho sa Medvedev posťažoval na fakt, že po zápasoch proti Laaksonenovi a Kyrgiosovi na centrálnom kurte Rod Laver Arény ho organizátori v ďalších dvoch dueloch proti Van De Zandschulpovi a Cresymu presunuli na Margaret Court Arénu. “Bol som naštvaný už pred zápasom a hneď kvôli niekoľkým veciam,” povedal úradujúci víťaz US Open a finalista minuloročného Australian Open. “Po prvé vôbec netuším, čo viac by som mal urobiť pre to, aby som hral na centrkurtoch. Vyhral som posledný grandslam, som najvyššie nasadeným hráčom…” povedal Medvedev, ktorý je po deportácii svetovej jednotky Novaka Djokoviča z Austrálie hlavným favoritom Australian Open.

“A za druhé hrať proti Maximovi v Rod Laver Aréne by bolo jednoduchšie. Je tam viac miesta,” dodal Rus. “Zápasy so súperom, ktorý hrá štýlom servis-sieť, sú na menších dvorcoch náročnejšie,” doplnil Medvedev, ktorý sa vo štvrťfinále proti Félixovi Augerovi-Aliassimemu z Kanady vrátil na centrálny kurt Roda Lavera.

Zdroj: ts, Australian Open

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × four =