Home Audio/video VIDEO Medvedev si po finále Australian Open na emotívnej tlačovke vylial srdce: Fandia im a nie Rusovi

VIDEO Medvedev si po finále Australian Open na emotívnej tlačovke vylial srdce: Fandia im a nie Rusovi

by Majo Malinovský
Daniil Medvedev

MELBOURNE – Na grandslamovú trofej v austrálskom Melbourne presne tak ako pred rokom nakoniec nedosiahol. Daniil Medvedev si na pozápasovej tlačovke vylial srdce, ale hlavnou príčinou frustrácie ruskej svetovej dvojky nebola finálová prehra.


Medvedev neuspel v druhom finále Australian Open za sebou. Vlani nestačil v troch setoch na Djokoviča a po nedeľnej prehre neskrýval rozhorčenie a frustráciu. Dôvodom však podľa Rusa nebola prehra, ale publikum: “Od dnes hrám pre seba, pre moju rodinu, pre ľudí, ktorí mi veria, a, samozrejme, pre všetkých Rusov, pretože od nich cítim veľkú podporu. Ak bude v Moskve turnaj na tvrdom povrchu pred Roland Garros alebo Wimbledonom, pôjdem naň, aj keby som mal vynechať grandslamové podujatia,” povedal Medvedev počas dlhého prejavu na pozápasovej tlačovej konferencii.

VIDEO Prázdne mozgy! Medvedev vybuchol aj počas finálového súboja s Nadalom

Daniil Medvedev, Rafael Nadal
Daniil Medvedev a Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Nie si je istý, či chce hrať aj po tridsiatke

“Nikdy, keď prídem na kurt, nie je veľa ľudí, ktorí by si želali moje víťazstvo. Hromadilo sa to a teraz to presiahlo únosnú hranicu. Je to nedôstojné a už si nie som istý, či chcem hrať aj po tridsiatke. Záleží na tom, čo mi povedia blízki, ale dieťa, ktoré malo sny, vo mne už nie je. Pokračovať bude náročnejšie,” dodal 25-ročný Medvedev.Rusovi nefandia

“Myslím si, že národnosť zohráva kľúčovú úlohu. Ide o to, že ruský tenis bol nejaký čas dosť na dne. Myslím, že sa naozaj snažíme, cítim, že v Rusku je teraz oveľa viac rozruchu v tenise, keď ja, Andrey, Karen a Aslan robíme veľké veci. To je skvelé. Dúfam, že sa nám podarí prilákať viac ľudí,” odpovedal Medvedev na otázku, či je podľa neho dôvodom antisympatií fanúšikov jeho národnosť, alebo skôr to, že je ešte mladý a menej známy ako napríklad trio velikánov Djokovič, Federer a Nadal. “Ale určite áno, vidím to jasne, že keď hrám proti niekomu z inej krajiny, fandia im a nie Rusovi,” dodala ruská svetová dvojka, ktorá sa v Melbourne od fanúšikov neraz dočkala bučania.

Medvedev spoznal trest za zúrivý výbuch v súboji s Tsitsipasom

Zdroj: TASR, Australian Open


      

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 − 10 =