Home Australian Open Porazil najlepšieho tenistu sveta, najlepší comeback open éry: Nadal ohúril finálovým obratom

Porazil najlepšieho tenistu sveta, najlepší comeback open éry: Nadal ohúril finálovým obratom

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

MELBOURNE – Rafael Nadal parádnym obratom z 0:2 a ziskom rekordnej 21. grandslamovej trofeje ohúril tenisový svet. Okrem úhlavných rivalov Novaka Djokoviča a Rafaela Nadala na jeho historický zápis okamžite reagovali aj ďalšie tenisové osobnosti.


Novak Djokovič a Roger Federer okamžite reagovali na rekordný historický zápis Nadala

Najlepší comeback open éry

Legendárny švédsky sedemnásobný grandslamový šampión a aktuálne televízny tenisový expert Mats Wilander označil Rafov comeback ako ten najväčší v open ére: “Pre mňa je to najlepší comeback open éry – vyhrať 21. grandslam v 35 rokoch. Bude mať 36, keď sa bude hrať French Open, a on porazil najlepšieho tenistu sveta Daniila Medvedeva. Je to neopísateľné a netuším, kde našiel tú silu.” 

Finálový zápas pochopiteľne neušiel pozornosti legendárneho Roda Lavera, ktorého meno nesie najväčší kurt v areáli v Melbourne, kde sa odohral boj Nadala s Medvedevom “Bolo pre mňa cťou ťa sledovať, ako robíš, čo miluješ. Gratulujem,” uviedol.Henman mu už neveril

Ďalší bývalý tenista Tim Henman, priznal, že za stavu 0:2 na sety už Nadalovi neveril a o to viac ho jeho obrat ohúril: “Našiel spôsob, ako bojovať ďalej a otočiť to. Mysleli sme si, že mladosť a dlhší zápas budú hrať do kariet Medvedevovi, bolo to jednoducho neuveriteľné.” 

VIDEO Prázdne mozgy! Medvedev vybuchol aj počas finálového súboja s Nadalom

Veľké Nadalovo odhodlanie a bojovnosť, ktorým sa španielsky matador na okruhu ATP tak preslávil, ocenila na sociálnej sieti aj česká tenistka Petra Kvitová. “Si pre nás všetkých skutočnou inšpiráciou. Vďaka, že si nás naučil, čo to znamená nikdy sa nevzdať,” napísala.

Zdroj: ts, ATP

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × one =