Lleyton Hewitt
Lleyton Hewitt s príhovorom po uvedení do Medzinárodnej tenisovej siene slávy v americkom Newporte (Foto: TASR/AP - Michael Dwyer)

VIDEO Legendárny Lleyton Hewitt sa dočkal najväčšej pocty: Je to pre mňa neuveriteľná česť

NEWPORT – Dvojnásobného grandslamového šampióna Lleytona Hewitta z Austrálie uviedli do Medzinárodnej tenisovej siene slávy v americkom Newporte.


Neuveriteľná česť

Lleyton Hewitt
Lleyton Hewitt pózuje po uvedení do Medzinárodnej tenisovej siene slávy v americkom Newporte (Foto: TASR/AP – Michael Dwyer)

Organizátori odložili ceremoniál v roku 2021 pre pandémiu COVID-19. „Myslím si, že som potreboval ten rok navyše, aby som prišiel so správnymi slovami. Je to pre mňa neuveriteľná česť. O to výnimočnejšie je, že tu môžem mať moju rodinu a priateľov,“ povedal 41-ročný Hewitt pre agentúru AFP.

FOTO Maria Šarapovová oznámila radostnú novinu: Najkrajší darček, aký si naša malá rodina môže priať

Austrálčan triumfoval na US Open 2001 a vo Wimbledone 2002. Bývalý líder svetového rebríčka získal na okruhu ATP 30 titulov v dvojhre a 3 vo štvorhre. Na medzištátnej úrovni pomohol Austrálii získať Davisov pohár v rokoch 1999 a 2003.Zahral si s Agassim a Samprasom aj Nadalom, Federerom a Djokovičom

Ceremoniál bol na kurte, kde Hewitt vyhral prvý zápas na okruhu ATP ako teenager v roku 1998. Premiérový titul získal v Adelaide v roku 1998 a posledný v roku 2014 práve v Newporte. „Cítim sa šťastný, že som mohol hrať proti mojim hrdinom ako Andre Agassi a Pete Sampras, ale aj s legendami ako Rafael Nadal, Roger Federer a Novak Djokovič,“ dodal Hewitt. Kariéru ukončil s bilanciou 616:262 na okruhu ATP vo dvojhre. V rokoch 2001 a 2002 bol koncoročným svetovým hráčom číslom jeden. Drží rekord, keď sa vo veku 20 rokov, 8 mesiacov a 26 dní stal najmladším hráčom na čele rebríčka ATP.Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + six =