Novak Djokovič
Novak Djokovič (Foto: TASR/AP - Alberto Pezzali)

John McEnroe chváli Djokoviča: Mentálne najsilnejší hráč, akého som videl

Legendárny John McEnroe vyzdvihol mentálnu odolnosť Novaka Djokoviča v súvislosti s cirkusom, ktorý sa okolo neho rozpútal pre (ne)očkovanie.


Okolo Novaka Djokoviča sa znova rozpútal veľký cirkus po tom, ako vyhlásil, že sa neplánuje dať očkovať v súvislosti so štartom na grandslamovom US Open. Britský novinár Benjamin Butterworth Djokoviča dokonca označil za jedného z najnebezpečnejších ľudí na planéte. Svoje k tejto téme povedal aj legendárny John McEnroe, ktorý vyzdvihol mentálnu odolnosť Djokoviča.

John McEnroe sa zastáva Djokoviča, chce ho vidieť na US Open

„Novak nedostáva uznanie, aké si zaslúži. Nesúhlasím s jeho rozhodnutím nedať sa zaočkovať, ale rešpektujem ho. Je to jeden z najzdatnejších chlapov na svete a pozorne sleduje, čo dáva do svojho tela,” hovoril McEnroe pre Tennis365.com.

„Je poľutovaniahodné, že došlo k takejto situácii, keď to pre neho skončilo totálnym debaklom. Až do bodu, že ho vyhodili preč z Austrálie. Robíte si srandu?”

„Rafael Nadal je najusilovnejším hráčom, ale Djokovič je mentálne neuveriteľný. S čím sa dokáže vysporiadať a napriek tomu dosahovať neobyčajné úspechy,” chválil McEnroe mentálnu silu srbského tenistu.

John McEnroe volá po tom, aby Novak Djokovič mohol hrať na US Open aj bez očkovania proti koronavírusu, ktoré cudzinci potrebujú pre vstup do Ameriky.

„Musíme to vyriešiť. Djokovič potrebuje hrať na US Open. Prosím, vymyslite niekto, ako to dosiahnuť. Pretože tam potrebujeme tohto neuveriteľného šampióna,” dodal legendárny Američan.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Lukáš Klein

Slováci v akcii: Pondelok 2. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii 15 slovenských zástupcov. Pokorný aj Klein v Alicante Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 − 14 =